I Ogólnopolska Konferencja Biologii Kryminalistycznej

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie serdecznie zaprasza do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Biologii Kryminalistycznej "Tajemnice przestępstw – ślady biologiczne we współczesnych badaniach kryminalistycznych", wyjątkowym wydarzeniu polskiej kryminalistyki. Konferencja odbędzie się w dniach 27-30 maja br.

Konferencja ma charakter ogólnopolski i skierowana jest głównie do osób związanych z biologią kryminalistyczną, w tym genetyką sądową, a także prawem i dziedzinami pokrewnymi.

W trakcie konferencji zaplanowano wystąpienia przedstawicieli instytutów naukowych, uczelni wyższych, laboratoriów policyjnych i innych jednostek z kraju i zagranicy. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania nowych metod analitycznych wykorzystywanych w badaniach śladów biologicznych, jak również umożliwi wymianę doświadczeń pomiędzy ekspertami biologii sądowej. Wspólne obrady przedstawicieli akademickiego grona naukowego, instytutów badawczych, pracowników laboratoriów kryminalistycznych, zaproszonych gości i ekspertów polskiej kryminalistyki pozwolą na poszerzenie i ujednolicenie stanowisk odnośnie wykorzystywania niestandardowych analitycznych metod badawczych oraz interpretacji wyników badań, a także sposobów prezentacji spostrzeżeń i wniosków dla potrzeb wydawanych opinii kryminalistycznych.

W trakcie konferencji zaplanowano następujące panele:

·         Badania genetyczne – studium najciekawszych przypadków

·         Nowe metody analityczne w badaniach genetycznych

·         Analiza mechanizmu powstania śladów krwawych

·         Badania materiału kostnego w ujęciu interdyscyplinarnym

·         Najnowsze osiągnięcia badawcze w projektach naukowych

·         Prezentacja aparatury badawczej przez zaproszonych wystawców

·         Międzynarodowa wymiana danych DNA

Bliższe informacje i rejestracja uczestnictwa: http://biologiakryminalistyczna.edu.pl

Data publikacji: czwartek, 3. Kwiecień 2014 - 08:24; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski