Wydział Biologii UG współpracuje z "Ostoją"

W ubiegłą środę na terenie Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Drobnych Ssaków "Ostoja", który znajduje się w Pomieczynie (gmina Przodkowo), odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, Lasów Państwowych i Ogrodu Zoologicznego. Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego był reprezentowany przez prof. Włodzimierza Meissnera z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców.

Ośrodek istnieje od 2012 roku i zajmuje się leczeniem i rehabilitacją dzikich ptaków oraz drobnych ssaków (jeży, zajęcy i wiewiórek) z terenu Trójmiasta i okolic. Celem Ośrodka jest też stworzenie jednolitego systemu reagowania w sytuacjach kryzysowych z udziałem dzikich zwierząt. W sezonie wiosenno-letnim do "Ostoi" trafia kilkadziesiąt zwierząt miesięcznie.

W tym roku podpisane zostało porozumienie, w myśl którego studenci Wydziału Biologii mogą odbywać praktyki studenckie na terenie ośrodka, pomagając tym samym przy leczeniu i rehabilitacji dzikich zwierząt.

Autorka: Aleksandra Sławska

Strona www ośrodka: http://porp-ostoja.pl/

fot. Paweł Dmochewicz

Data publikacji: piątek, 26. Czerwiec 2015 - 10:09; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 26. Czerwiec 2015 - 10:09; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz