Stypendia GFPS na studia w Niemczech

Do 31 października 2015 r. mogą składać wnioski studenci, doktoranci i asystenci, którzy chcieliby wyjechać na semestralne stypendium do Niemiec. Konkursu organizowany jest przez GFPS - Polska Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej. Przyznane stypendium będzie dotyczyło semestru letniego 2016 r. Miesięczna wysokość stypendium wynosi do 580 euro.

Stypendium przeznaczone jest dla osób wyróżniających się wynikami w nauce, zainteresowaniami oraz ciekawym projektem naukowym, popartym pasją badawczą. Wnioski mogą składać studenci, którzy nie ukończyli 26. roku życia oraz doktoranci, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Zgodnie z wymaganiami organizatorów konkursu, od kandydatów na stypendium wymagana jest znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie. Do składania wniosków zaproszone są także osoby, które są gotowe do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickiej podczas studiów w Niemczech.

Wnioskodawcy mogą wskazać do trzech ośrodków akademickich, w których chcieliby przebywać na stypendium. GFPS umożliwia studiowanie w następujących niemieckich miastach: Akwizgran, Bayreuth, Berlin, Bielefeld, Bochum, Bonn, Brema, Chemnitz, Drezno, Düsseldorf, Erlangen, Essen, Franfurt nad Menem, Frankufurt nad Odrą, Fryburg, Greifswald, Getynga, Hamburg, Hanower, Heidelberg, Ingolstadt, Jena, Karlsruhe, Kolonia, Konstancja, Kornheim, Lipsk, Lüneburg, Magdeburg, Mainz, Marburg, Moguncja, Monaster, Monachium, Oldenburg, Osnabrück, Pasawa, Poczdam, Ratyzbona, Tybinga i Weimar.

Strona internetowa konkursu: http://www.gfps.pl/pl/program-stypendialny/info

Data publikacji: czwartek, 3. Wrzesień 2015 - 10:43; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 3. Wrzesień 2015 - 10:43; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz