Wydział Biologii UG uroczyście rozpoczął rok akademicki 2015/2016

W dniu 5 października br. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016.

Po wystąpieniu Dziekana Wydziału Biologii, Pana prof. dra hab. Dariusza L. Szlachetko, zabrali głos JM Rektor UG, Pan prof. dr hab. Bernard Lammek, Rektor Senior UG, Pan prof. dr hab. Marcin Pliński  oraz przedstawicielka Samorządu Studenckiego Wydziału Biologii - Pani Klaudia Otczyk.

Wręczono dyplomy habilitacyjne i doktorskie.

Najlepsze absolwentki studiów II stopnia odebrały dyplomy ukończenia studiów oraz nagrody.

Absolwentki studiów I stopnia odebrały nagrody za najlepsze postery przygotowane w oparciu o wyniki pracy dyplomowej.

Immatrykulacji studentów pierwszego roku studiów I i II stopnia dokonała Pani prof. UG, dr hab. Anna Herman-Antosiewicz - Prodziekan ds. Studiów II Stopnia.

Wielu pracowników Wydziału zostało uhonorowanych nagrodami JM Rektora UG.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!

Lista wyróżnionych w załączniku.

Medalem "Bene meritus", przyznawanym zasłużonym dla Wydziału Biologii osobom niezwiązanym z nauką, uhonorowano Fundację Wspólnota Gdańska. Medal odebrał Prezes fundacji, Pan Andrzej Stelmasiewicz.

Wykład inauguracyjny pt. "Organisms do not exist anymore, only biological interaction matters" wygłosił Pan prof. dr hab. Marc-André Selosse z Muséum National d'Historie Naturelle w Paryżu, profesor wizytujący na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem "Gaudeamus Igitur" przez Chór Uniwersytetu Gdańskiego.

Po oficjalnej części inauguracji otwarto dwie wystawy:

·         poświęconą Pani prof. dr hab. Hannie Piotrowskiej (1925-2015) - wybitnej badaczce przyrody, współtwórczyni i wieloletniemu pracownikowi Wydziału Biologii na Uniwersytecie Gdańskim

·         "Pogromca mikrobów" - wystawa powstała celem przypomnienia i uczczenia wielkości zasług Rudolfa Weigla, mikrobiologa, parazytologa, immunologa i filozofa, profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, twórcy jedynej skutecznej szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu, która uratowała miliony ludzkich istnień.

Więcej zdjęć w Galerii

Załącznik Rozmiar
Lista nagrodzonych 31.79 KB

fot. Tomasz Kretowicz