Październikowy repertuar DKF-u Miłość Blondynki

15.10 (czwartek), godz.18.30
BRZDĄC Z MUZYKĄ NA ŻYWO SILENT CINEMA TRIO | inauguracja roku akademickiego | wstęp wolny dla studentów I roku

19.10 (poniedziałek), godz. 18.30
NABÓR DO DKF-u MIŁOŚĆ BLONDYNKI UG / POKAZ FILMU MIŁOŚĆ DO BLONDYNKI. KINO-LUDZIE-PASJA (2014) 16 min. | wstęp wolny

22.10 (czwartek), godz. 18.30

KONFRONTACJE: NOC WALPURGI / SPOTKANIE Z REŻYSEREM MARCINEM BORTKIEWICZEM

29.10 (czwartek) godz. 18.30
HORYZONTY KINA: GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLA O ISTNIENIU

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film 8 zł ulgowy * / 10 zł normalny  / 2 filmy 12 zł ulgowy * / 18 zł normalny / 4 filmy 20 zł ulgowy * / 30 zł normalny

* karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

*******************************************
15.10 (czwartek), godz.18.30

BRZDĄC / The Kid
reż. Charles Chaplin,(1921),USA, 68 min.
Obsada: Charles Chaplin, Edna Purviance, Henry Bergman

Podczas filmowej inauguracji roku akademickiego zaprezentujemy arcyzabawną klasykę kina światowego: "Brzdąca" Charlesa Chaplina z muzyką na żywo Silent Cinema Trio. Film pozornie oparty jest na slapstickowy gagach, które spina klamra melodramatu. Uboga dziewczyna podrzuca niechciane dziecko fajtłapowatemu szklarzowi. Ów mniej lub bardziej zręcznie próbuje odnaleźć się w roli ojca, czy może raczej kolegi malca. Po latach opieka społeczna postanawia odebrać brzdąca przypadkowemu opiekunowi, szczęśliwie pojawia się „wyrodna” matka, teraz już bogata dama, która niesie pomoc.
Do filmu zagrają SILENT CINEMA TRIO w składzie Michał Zeltman (gitara), Arkadiusz Czernysz (akordeon), Filip Arasimowicz (kontrabas).
19 października 2015 (poniedziałek), godz. 18.30

Jeśli kochasz kino lub dopiero chcesz się w nim rozkochać, masz ochotę podyskutować, poznać ciekawych i pełnych pasji ludzi – zachęcamy do przyłączenia się do naszej grupy, a także na nasze seanse filmowe. Bo dla nas najważniejsze to LUDZIE – KINO – PASJA !!!
Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku, przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta, realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. Istotą DKF-u jest edukacja i promocja szeroko pojętej kultury filmowej, prezentowanie ambitnych, ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii. W oparciu o autorskie projekty prezentujemy cykle oryginalne, nietypowe zyskując przychylność publiczności. Nasza oferta filmowa skierowana jest do wszystkich miłośników dobrego kina!
Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa
22 października 2015 (czwartek), godz. 18.30

KONFRONTACJE: NOC WALPURGI / SPOTKANIE Z REŻYSEREM MARCINEM BORTKIEWICZEM
reż. Marcin Bortkiewicz, (2015), Polska, 75 min.
Obsada: Małgorzata Zajączkowska, Philippe Tłokiński
Akcja filmu toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Phillipe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką.
Film otrzymał nagrody za scenariusz, za kreację aktorską dla Małgorzaty Zajączkowskiej oraz nagrodę publiczności i dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2015; Nagrodę Jury Młodzieżowego oraz Złotego Klakiera, dla najdłużej oklaskiwanego filmu na Gdynia Film Festival 2015. Po seansie spotkanie z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem, reżyserem filmowym i teatralnym, scenarzystą i dramaturgiem, aktorem. Absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.
--------------------------------------------------------------------------------------------
29 października 2015 (czwartek) godz. 18.30

HORYZONTY KINA: GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLA O ISTNIENIU
reż. Roy Andersson,(2014), Szwecja, Norwegia, 101 min.
Obsada: Holger Andersson, Nils Westblom, Viktor Gyllenberg, Lotti Törnros, Jonas Gerholm
„Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu” to surrealistyczna komedia, która została okrzyknięta przez krytyków filmowych mistrzowskim domknięciem trylogii absurdu Roya Anderssona, na którą złożyły się filmy „Do ciebie, człowieku” i „Pieśni z drugiego piętra”. Najnowszy obraz szwedzkiego reżysera to ukoronowanie jego twórczości, został wyróżniony Złotym Lwem, najważniejszą nagrodą MFF w Wenecji. Pokazywany na licznych festiwalach filmowych obraz uwodzi inteligentnym poczuciem humoru, intertekstualnymi odniesieniami i śmiałym spojrzeniem na ludzką egzystencję.

W załączeniu plakat

Data publikacji: piątek, 9. Październik 2015 - 10:50; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 9. Październik 2015 - 10:50; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz