Europejskie Dni Ptaków

W dniach 3-4 października 2015 r. odbył się V Ptasi Piknik organizowany w Krynicy Morskiej z okazji Europejskich Dni Ptaków. Głównym organizatorem Pikniku jest Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Obserwatorów Ptaków Wędrownych DRAPOLICZ.  Przez dwa dni  mali i duzi, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś na temat wędrówek ptaków mogli odwiedzić Stację Terenową Programu Badawczego Akcja Bałtycka lub stoisko Fundacji Akcja Bałtycka na Ptasim Pikniku w Krynicy Morskiej. Frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, w ciągu dwóch dni piknik odwiedziło ponad tysiąc osób!

W czasie Europejskich Dnia Ptaków Stacja Terenowa Akcji Bałtyckiej gościła również zespół reporterów z Francuskiej Agencji Prasowej, którzy przez 3 dni zbierali informacje do materiału na temat migrujących ptaków, Akcji Bałtyckiej i Stacji Badania Wędrówek Ptaków Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Francuska Agencja Prasowa przekazuje materiały do gazet, radia i telewizji na całym świecie.

fot. Katarzyna Stępniewska

Data publikacji: poniedziałek, 12. Październik 2015 - 08:49; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 12. Październik 2015 - 08:49; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz