Nagrody Ministra za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne

Do 31 marca 2016 r. można składać wnioski w ramach nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne. Nagrody przyznawane są indywidualnie lub zespołowo w kategoriach badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa oraz badań na rzecz rozwoju gospodarki.

Do nagrody Ministra mogą być zgłaszani kandydaci, którzy posiadają obywatelstwo polskie - w tym pracujący za granicą - oraz cudzoziemcy, którzy w okresie pobytu w Polsce uzyskali wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać:

·         rady naukowe,

·         rady wydziałów,

·         organy reprezentujące inne jednostki naukowe,

·         organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest działalność na rzecz nauki,

·         Prezes Polskiej Akademii Nauk,

·         komitety Polskiej Akademii Nauk.

W ocenie złożonych wniosków pod uwagę brane są następujące kryteria:

·         badania podstawowe - oryginalność osiągnięcia naukowego i jego znaczenie dla rozwoju dyscypliny naukowej, w tym w szczególności w skali międzynarodowej,

·         badania na rzecz rozwoju społeczeństwa - użyteczność wyników badań naukowych lub prac rozwojowych dla rozwoju społecznego kraju,

·         badania na rzecz rozwoju gospodarki - znaczenie wyników badań naukowych lub prac rozwojowych dla rozwoju określonego działu gospodarki, w tym w szczególności w skali międzynarodowej.

Więcej informacji: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/nagrody-ministra-za-wybitne-osiagniecia-czekamy-na-zgloszenia.html

Data publikacji: poniedziałek, 8. luty 2016 - 14:53; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. luty 2016 - 14:53; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz