Alternatorowy majowy zawrót głowy! Koncerty, pokazy, spektakle

Maj leniwie się rozpoczął, lecz czas wrócić do świata kultury. Nie samym słońcem człowiek żyje!

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG oraz Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG zapraszają na wydarzenia, które odbędą się jeszcze w tym tygodniu:

10 maja o godzinie 18.00 - Sala Teatralna budynku Neofilologii - koncert w ramach cyklu "Muzyczne Wtorki na Uniwersytecie",
Wstęp wolny!
W programie dzieła Dymitra Szostakowicza:
„Satyry” op. 109 sł. Szasza Cziornyj,
„Z żydowskiej poezji ludowej” op. 79,
„Antifomalisticzeskij Rajok”/„Szopka Antyformalistyczna”.
Wykonawcy:
Maria Malinowska – sopran
Klaudia Trzasko – sopran
Aleksandra Monkiewicz – mezzosopran
Mikołaj Zgódka – tenor
Paweł Janota – baryton
Dawid Krupej – bas – baryton
Piotr Wierzchnicki – baryton
Studenci Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Aleksandra Mozgiel – fortepian
prof. Jadwiga Rappe – scenariusz, słowo wstępne, przygotowanie wokalne solistów
Na koncert pt. „Dymitr Szostakowicz. Gorzka wolność. Przestroga” złożą się utwory stosunkowo rzadko goszczące na estradach koncertowych. Wykonywane przeważnie przez dojrzałych muzyków stanowią wielkie wyzwanie interpretacyjne, z uwagi na trudną, politycznie zaangażowaną tematykę, pełną gryzącej ironii i protestu przeciwko reżimowi stalinowskiemu, a także niemałe wymagania, dotyczące warsztatu muzycznego.

11 maja o godzinie 19:00
Samuel Beckett – „Czekając na Godota”
Reżyseria & Scenariusz – Jan Orszulak
STANDBY STUDIO
Sala Teatralna – Neofilologia
Wstęp wolny!
Warto dodać, że na premierze spektaklu było 300 osób! Został dobrze przyjęty zarówno przez studentów, jak i profesorów.
Próba bezwstydnego obnażenia ludzkich lęków. Sztuka, w której każdy odczyta coś związanego z własnym losem. Sztuka, w której nie ma fabularnej akcji w tradycyjnym znaczeniu, a która dostarcza więcej rozrywki niż amerykańskie blockbustery. Sztuka o szaleństwie każdego z nas, aż wreszcie sztuka, pod wpływem, której można oszaleć. Nie bylibyśmy sobą, jeżeli nie narzucilibyśmy tej sztuce trochę satyrycznej pikanterii…
CO: KAMPUS COOLTURY - piknik studencki
GDZIE: tereny zielone Kampusu UG
KIEDY: 11 maja (środa)
START: 10.00

SIĘGNIJ PO KULTURĘ! vol.2
Kampus pełen kultury.
Integracja studentów przez wspólne gry, zabawy, muzykę, zdjęcia, filmy i jedzenie w otwartej piknikowej atmosferze. Koce, leżaki, muzyka, dobre towarzystwo. Taki jest Kampus COOLtury, który 11 maja zawita na Uniwersytet Gdański.

12 maja 2016, godz. 18:30
KONFRONTACJE: FILMOWE PODLASIE ATAKUJE / SPOTKANIE Z TWÓRCAMI
Program:
1. „Gry”, reż. Bartek Tryzna, Monika Stpiczyńska, 27′
2. Potwierdzone Info – klip „Mefedron”, reż. Maciej Szupica, Krzysztof Kiziewicz, 4′
3. „Słuchaliście?”, reż. Radek Dąbrowski, 15’
4. „Do serca twego”, reż. Ewa Borysewicz, 10’
5. „Kiedy będę ptakiem”, reż. Monika Pawluczuk, 30’
6. We cut corners – klip „Best friend”, reż. Kijek/Adamski, 2’20”
7. „Krańce Świata: Człowiek Ryba”, reż. Podlasie Makes Me Happy, 9′
Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film 8 zł ulgowy * / 10 zł normalny / 2 filmy 12 zł ulgowy * / 18 zł normalny / 4 filmy 20zł ulgowy * / 30 zł normalny