Dr Krzysztof Gos w Radzie Programowej Parku Oliwskiego oraz w Zespole ds. Realizacji Projektu EkoPark UG

Miło nam poinformować, że Pan dr Krzysztof Gos z Wydziału Biologii UG został członkiem dwóch gremiów doradczych, powołanych w związku z realizacją projektów:

Ø  „Rewaloryzacja Parku Oliwskiego”

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz trójmiejskiej zieleni!

„Rewaloryzacja Parku Oliwskiego”

Rada Programowa, powołana przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ma opracować wytyczne do rewaloryzacji parku oraz wypracować model organizacyjny tego niezwykłego i jedynego w swoim rodzaju obiektu. W tym roku gotowy będzie projekt nowej palmiarni, który w 2017 r. zostanie przebudowany i zrekonstruowany. W 2017 r. powstanie też nowa oranżeria.

Pozostała część palmiarni najprawdopodobniej zostanie rozbudowana w kolejnych latach, w kierunku dzisiejszego składowiska i zaplecza technicznego. Tam mogłaby powstać np. motylarnia.
Szacuje się, że rocznie Park Oliwski odwiedza ok. 1 mln osób (ok. 300-500 tys. osób zwiedza Palmiarnię), w tym dużą część stanowią zorganizowane grupy wycieczek. Nie bez znaczenia dla tej frekwencji są duże cykliczne imprezy organizowane w parku takie jak: Mozartiana, Parkowanie.

Więcej informacji: http://www.gdansk.pl/wiadomosci/28-mln-zl-na-Park-Oliwski-Miasto-stawia-na-rewaloryzacje,a,54042

„Stworzenie EkoParku Uniwersytetu Gdańskiego”

Zespół ds. Realizacji Projektu został powołany przez JM Rektora UG, prof. dr hab. Bernarda Lammka. Przedmiotem Projektu jest utworzenie na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego EkoParku. Będzie to teren zachowania i promocji bioróżnorodności, pełniący jednocześnie funkcje edukacyjne, który dostępny będzie dla całej społeczności. Projekt przyczyni się do podniesienia wartości ekologicznej Gdańska poprzez zwiększenie dostępu do terenów zielonych i tym samym odpowiednio zagospodarowanych obszarów przeznaczonych do wypoczynku.

Więcej informacji: http://www.ekopark.ug.edu.pl/

W załączeniu Zarządzenie Rektora UG

Załącznik Rozmiar
Zarządzenie Rektora UG 804.19 KB