XX Edycja Programu Stypendialnego DBU - 2016/2017

Do 16 września 2016 r. można składać wnioski w ramach XX edycji Programu Stypendialnego Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) na lata 2016/2017. Konkurs adresowany jest do studentów ostatniego roku studiów oraz absolwentów kierunków związanych z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Program stypendialny umożliwia odbycie zawodowego bądź naukowego stażu w Niemczech. Staż może trwać od 6 do 12 miesięcy. Wysokość stypendium wynosi 1060 euro miesięcznie.

Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski mogą składać osoby, które spełniają następujące warunki:

·         bycie absolwentem polskiej uczelni lub studentem ostatniego roku studiów, który uzyska stopień magistra do końca stycznia 2016 r. (wnioski mogą składać doktoranci);

·         bycie absolwentem kierunku studiów związanego z szeroko rozumianą ochroną środowiska (kierunki studiów, zawierające w swoim programie tematykę ochrony i zarządzania środowiskiem, ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej itp.);

·         dyplom ukończenia studiów uzyskany nie wcześniej niż w ciągu ostatnich trzech lat;

·         wiek do 31. roku życia;

·         stały pobyt w Polsce.

Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej www.dbu.de/2584.html.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej partnera programu w Polsce - Stowarzyszenia Środowisko dla Środowiska.

Strona internetowa  XX Edycji Programu Stypendialnego DBU - 2016/2017

Data publikacji: środa, 27. Lipiec 2016 - 08:10; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 27. Lipiec 2016 - 08:10; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz