Stypendia i granty Fundacji Kościuszkowskiej

Do 14 października 2016 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursów organizowanych przez Fundację Kościuszkowską. Ze środków Fundacji można uzyskać środki na stypendia i granty badawcze na studia, badania oraz staże dydaktyczne w uniwersytetach i innych instytucjach kształcenia wyższego w USA.

Fellowships - wyjazd badawczy, staż naukowy

Program przeznaczony dla naukowców, specjalistów oraz artystów ze stopniem naukowym doktora. W programie mogą brać udział wymienione osoby ze wszystkich dziedzin nauki. Muszą one spełniać następujące warunki:

• obywatel Polski na stałe przebywający w Polsce (ze stypendium nie mogą skorzystać osoby posiadające podwójne polsko-amerykańskie obywatelstwo);
  • posiadanie minimum stopnia magistra nauk humanistycznych lub ścisłych (priorytetowo traktowani będą kandydaci ze stopniem doktora i wyższym);
  • bycie zatrudnionym w instytucji naukowo badawczej (stowarzyszonym z instytucją naukowo-badawczą) w kraju pochodzenia;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w stopniu umożliwiającym swobodną komunikacje podczas stypendium i przeprowadzenie projektu badawczego). Stopień znajomości języka angielskiego zostanie oceniony podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Warszawie.

Teaching Fellowships - wykłady i projekt badawczy

Program przeznaczony dla wykładowców akademickich, których zadaniem obok realizowanego przez siebie projektu badawczego, będzie także prowadzenie wykładów. W programie mogą brać udział wykładowcy z wszystkich dziedzin nauki. Muszą oni spełniać następujące warunki:

Granty badawcze

Program przeznaczony dla kandydatów, którzy nie posiadają stopnia naukowego doktora. W programie mogą wziąć udział naukowcy, specjaliści i artyści wszystkich dyscyplin i dziedzin. Muszą oni spełniać następujące warunki:

• posiadanie minimum stopnia magistra nauk humanistycznych lub ścisłych;

We wszystkich konkursach staż może trwać od 3 do 10 miesięcy. W zależności od czasu trwania stażu, przyznawane są stypendia w wysokości od 7 650 $ do 25 500 $. Ze stypendium pokrywane mogą być koszty podróży, dodatek mieszkaniowy, ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe, a także, w uzasadnionych przypadkach, podróże krajowe.

Informacja o konkursach na stronie Fundacji Kościuszkowskiej

Formularz zgłoszeniowy Fundacji Kościuszkowskiej

Data publikacji: sobota, 13. Sierpień 2016 - 01:22; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 9. Wrzesień 2016 - 09:57; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz