Programy edukacyjne Wydziału Biologii UG

Miło nam poinformować o rozpoczęciu ósmej edycji programu "Zaproś naukowca do szkoły" oraz siódmej edycji programu "Poznaj pracę biologa"

Programy, mające na celu promowanie wiedzy biologicznej, adresowane są do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych woj. pomorskiego.

W dniu 14 października odbyły się pierwsze warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie Gdańskiego Liceum Autonomicznego.

Zajęcia laboratoryjne pt. "Barwienie i obserwacja preparatów komórek bakteryjnych" przeprowadziła dr Beata Furmanek-Blaszk z Katedry Mikrobiologii.

Pierwsze wykłady odbyły się w dniu 18 października w II LO w Gdyni.

·         Rośliny modyfikowane genetycznie – jak to się robi? - dr Wojciech Pokora z Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin

·         Podaruj mi trochę słońca - barwniki fotosyntetyczne i ich rola w procesie pozyskiwania energii świetlnej - dr Krystyna Burkiewicz

fot. Katarzyna Kozłów

Data publikacji: poniedziałek, 24. Październik 2016 - 14:13; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 24. Październik 2016 - 14:13; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz