Dr Anna-Karina Kaczorowska w projekcie ALLIANCE

Od 25 do 27 października 2016 w Helsinkach odbyło się trzecie spotkanie partnerskie w ramach projektu ALLIANCE (INTERREG BSR). Projekt gromadzi partnerów z regionu Morza Bałtyckiego zainteresowanych tzw. błękitną biotechnologią (blue biotechnology). Gospodarzem wydarzenia był jeden z głównych partnerów projektu ALLIANCE – Fiński Instytut Środowiska (SYKE).

Uniwersytet Gdański reprezentowały: prof. Katarzyna Palińska i dr Ilona Złoch z Wydziału Oceanografii i Geografii oraz dr n. med. Anna-Karina Kaczorowska z Kolekcji Plazmidów i Drobnoustrojów Wydziału Biologii.

Spotkanie składało się z dwóch części: jednej przeznaczonej wyłącznie dla partnerów sieci ALLIANCE oraz drugiej otwartej - w formie spotkania brokerskiego - dla zewnętrznych podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach projektu.

Wiecej informacji: http://ug.edu.pl/media/aktualnosci/61068/uniwersytet_gdanski_mentorem_nowych_pomyslow_w_blekitnej_biotechnologii

Data publikacji: wtorek, 29. Listopad 2016 - 14:34; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2016 - 14:34; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz