Profesor Artur Świergiel laureatem nagrody Ministra

W dniu 09 grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie wręczono nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za 2015 rok.

Uhonorowany nagrodą, jako jedyny z Uniwersytetu Gdańskiego, został Pan prof. dr hab. inż. Artur Hugo Świergiel z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii UG. Nagrodę przyznano za całokształt dorobku naukowego.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są corocznie za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Kandydatów do nagród zgłaszają rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, organizacje pozarządowe działające na rzecz nauki oraz prezes i poszczególne komitety Polskiej Akademii Nauk.

Data publikacji: poniedziałek, 12. Grudzień 2016 - 11:14; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 12. Grudzień 2016 - 11:14; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz