Paulina Jędrak wyróżniona w konkursie „Forum Akademickiego”

Redakcja miesięcznika „Forum Akademickie” ogłosiła wyniki XII konkursu na artykuł popularnonaukowy „Skomplikowane i proste - młodzi uczeni o swoich badaniach”

Na konkurs napłynęło 138 prac, trzy z nich nagrodzono, cztery wyróżniono.

Z przyjemnością informujemy, że laureatką jednego z czterech wyróżnień została Pani mgr Paulina Jędrak - biolog molekularny, doktorantka w Katedrze Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG. Bada rolę mitochondriów w patogenezie choroby Huntingtona oraz poszukuje nowych biomarkerów tej choroby. Promotorem pracy jest Pan prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn.

Wyróżnienie otrzymała za pracę: Walka o zdjęcie smoczej klątwy.

Serdecznie gratulujemy!

W jury konkursu zasiadali: red. Magdalena Bajer, prof. Ewa Bartnik, red. Maciej Iłowiecki i red. Grzegorz Filip (sekretarz).

Honorowy patronat nad konkursem objął wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Każdy z laureatów wyróżnienia otrzyma:

1.      Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł – od Stowarzyszenia KOPIPOL

2.      Udział w dwudniowym kursie Statistica - kurs podstawowy (o wartości 995 zł) – od firmy StatSoft

3.      Nawigację MapaMap – licencja lifetime for Android – od firmy Emapa

4.      Urządzenie MLWG3, do ładowania smartfonów i tabletów, z funkcją routera – od firmy KINGSTON Technology

5.      Książki o łącznej wartości 200 zł z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają książki z serii Monografie FNP, ufundowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, a także roczną prenumeratę „Forum Akademickiego”.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Emapa, Fundację na rzecz Nauki Polskiej, Kingston Technology, Stowarzyszenie Kopipol, Plagiat.pl, StatSoft, Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Fundację Forum Akademickie. Patronem konkursu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Nagrodzone i wyróżnione artykuły zostaną opublikowane w „Forum Akademickim”.

Więcej informacji: https://forumakademickie.pl/konkurs/

fot. Paweł Mozolewski

Data publikacji: poniedziałek, 2. Styczeń 2017 - 10:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 2. Styczeń 2017 - 10:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz