Dr hab. Jolanta Orzeł-Gryglewska w Radiu Gdańsk - O zjawisku zanieczyszczenia światłem

Zachęcamy do wysłuchania audycji w Radiu Gdańsk z cyklu "Kawałek świata i herbata". Pani dr hab. Jolanta Orzeł-Gryglewska z Pracowni Badań Snu w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii UG przybliża słuchaczom wpływ zjawiska zanieczyszczenia światłem na nasze zdrowie oraz wyjaśnia ochronną rolę melatoniny, zwanej "hormonem nocy".

Wykład "Ciemna noc - dobra noc, czyli o skutkach zanieczyszczenia światłem" jest jednym z wydarzeń w ramach ogólnopolskiej imprezy "Noc Biologów", która już po raz szósty odbywa się na Wydziale Biologii UG.

Link do audycji: http://radiogdansk.pl/audycje-rg/kawalek-swiata-i-herbata/item/55308-zanieczyszczenie-swiatlem-co-to-takiego-przyczynia-sie-nawet-do-powstania-nowotworow

Data publikacji: piątek, 13. Styczeń 2017 - 19:28; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 13. Styczeń 2017 - 19:28; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz