Konkurs na stanowisko: doktorant - stypendysta

Nazwa jednostki: Wydział Biologii, Katedra Biochemii Ogólnej i Medycznej, Uniwersytet Gdański, Gdańsk

Wymagania:
- Tytuł zawodowy magistra w dziedzinie nauk biologicznych (biologia, biotechnologia lub nauki pokrewne)
- Praktyczna znajomość technik stosowanych w mikrobiologii, biologii molekularnej i biochemii (umiejętność prowadzenia hodowli bakterii w warunkach mikrotlenowych, znajomość technik elektroforetycznych, w tym elektroforezy dwukierunkowej. Doświadczenie w badaniach oddziaływań białko-białko technikami „pull-down” i ko-immunoprecypitacji będzie dodatkowym atutem)
- Znajomość zagadnień dotyczących fizjologii komórki bakteryjnej oraz oddziaływań patogen-gospodarz
- Znajomość języka angielskiego (poziom zaawansowany)
- Zainteresowanie pracą badawczą
- Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Opis zadań:
Praca naukowa w ramach projektu NCN OPUS 11: „Rola białka HtrA w komórce bakterii Helicobacter pylori”.
Do szczegółowych zadań stypendysty będą należały:
• Prowadzenie hodowli bakterii Helicobacter pylori, frakcjonowanie komórek, przygotowanie ekstraktów białkowych do analiz
• Badania proteomiczne metodą dwukierunkowej fluorescencyjnej elektroforezy różnicowej (2D-DIGE) połączonej z identyfikacją białek metodą spektrometrii mas
• Identyfikacja oddziaływań białko-białko metodami „pull-down” i „ko-immunoprecypitacji”
• Przygotowanie raportów z przeprowadzonych badań, prezentowanie uzyskanych rezultatów (także w języku angielskim), udział w przygotowywaniu publikacji naukowych.
W ramach badań przewidziany jest co najmniej jeden staż krótkoterminowy.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ

Termin składania ofert: 28 lutego 2017, 23:59

Warunki zatrudnienia:
• Miejsce pracy: Katedra Biochemii Ogólnej i Medycznej, Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański;
• Stypendium naukowe w wysokości 2500 PLN/miesiąc, wypłacane przez 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy;
• Planowane rozpoczęcie: marzec 2017 roku.
Wymagane jest zgłoszenie na Studia Doktoranckie z Biologii, Ekologii i Mikrobiologii Wydziału Biologii UG

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:
1. CV uwzględniające ww. oczekiwania (dotychczasowe osiągnięcia naukowe, w tym ew. publikacje, nagrody i wyróżnienia, uczestnictwo w konferencjach, itp.);
2. Kopię dyplomu ukończenia studiów magisterskich;
3. Opinię opiekuna naukowego pracy magisterskiej;
4. Forma składania ofert: elektronicznie na adres: joanna.skorko-glonek@biol.ug.edu.pl lub na adres: Katedra Biochemii Ogólnej i Medycznej, Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański,
Ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk, podając w tytule wiadomości dopisek „OPUS11-Helicobacter”.

Wybrani kandydaci, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Dokładne informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną.
5. Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”
6. Stypendystę wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczyła kierownik projektu.

Zasady konkursu określa Uchwała nr 50/2013 z dnia 03.06.2013 Rady Narodowego Centrum Nauki.

Ewentualne pytania proszę kierować do:
Dr hab. Joanna Skórko-Glonek
joanna.skorko-glonek@biol.ug.edu.p; tel. (58) 523 6056

Data publikacji: wtorek, 7. luty 2017 - 10:37; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 7. luty 2017 - 10:40; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz