Prelekcja Olimpii Goździewicz na Uniwersytecie SWPS w Sopocie

W dniu 2 marca br. na Uniwersytecie SWPS w Sopocie odbyła się prelekcja pt. "Czynność elektryczna kory mózgowej człowieka i podstawy elektroencefalografii (EEG)". Gościem zaproszonym przez Studenckiego Koło Naukowe Cyberpsychologii była Pani mgr Olimpia Goździewicz, doktorantka w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii UG.

Podczas wystąpienia prelegentka przedstawiła słuchaczom historię elektroencefalografii (EEG) oraz zasadę działania i współczesne zastosowania tej metody obrazowania pracy mózgu. Opowiedziała również o swoich badań prowadzonych w ramach pracy doktorskiej.

Zainteresowani będą mogli obejrzeć rejestrację EEG w Pracowni Badań Snu w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka.

Olimpia Goździewicz, jest doktorantką ostatniego roku studiów doktoranckich na Wydziale Biologii UG. Interesuje się możliwościami umysłu i metodami oceny jego funkcjonowania, w tym elektroencefalografią (EEG). Już podczas realizacji pracy magisterskiej rejestrowała czynność kory mózgowej u osób medytujących. Jej praca doktorska pt. "Czynność elektryczna kory mózgowej człowieka w wybranych stanach aktywności ośrodkowego układu nerwowego u ludzi" dotyczy oceny zmian wzorca EEG podczas słuchania muzyki u amatorów z Trójmiejskich zespołów rockowo-metalowych, jak i profesjonalistów z Akademii Muzycznej.

fot. Patryk Acewicz

Data publikacji: poniedziałek, 6. Marzec 2017 - 13:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Marzec 2017 - 13:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz