Szkolenie z baz Scopus i ScienceDirect dla pracowników naukowych UG

Informacja organizatora

Zaproszenie dla pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego na szkolenie z baz Scopus i ScienceDirect, które odbędzie się w budynku głównym Biblioteki UG (Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 53) 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz.10:00 w sali szkoleniowej 0.54.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

• Scopus: największa baza bibliograficzna
    • Omówienie zasobów bazy Scopus
    • Przedstawienie kryteriów doboru źródeł indeksowanych
    • Profile autorów oraz instytucji
    • Parametry opisujące jakość czasopism oraz dorobek autorów
    • Przykłady on-line.
  • ScienceDirect:
  • Omówienie zasobów bazy ScienceDirect
  • Strategie prostego (szybkiego) wyszukiwania literatury
  • Strategie budowania złożonych zapytań
  • Przykłady on-line.

Podczas obu szkoleń będzie możliwość zadawania pytań oraz możliwe będzie poproszenie o przedstawienie wybranej funkcjonalności.

Szkolenie poprowadzi dr inż. Katarzyna Gaca, która jest obecnie konsultantem w firmie Elsevier. Pomaga naukowcom w Europie Środkowo-Wschodniej w korzystaniu z narzędzi oraz zasobów udostępnianych przez firmę. Posiada blisko dziesięć lat doświadczenia w pracy naukowej, zdobytego zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Pasjonuje ją tematyka oceny osiągnięć naukowych oraz etyka w świecie nauki.

W sprawie pytań i uwag prosimy o kontakt:

Zarządzanie i Udostępnianie Baz Danych
tel.: +48 +58 523 33 11

Data publikacji: piątek, 7. Kwiecień 2017 - 09:12; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 7. Kwiecień 2017 - 09:12; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz