Droga na Harvard - nabór wniosków

Do 5 maja 2017 r. można składać wnioski w ramach konkursu Droga na Harvard. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Laureaci konkursu uzyskają możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w tygodniowym pobycie w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda.

Procedura konkursowa składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie kandydaci składają formularz zgłoszeniowy oraz esej do 1500 znaków w języku angielskim. W obecnej edycji naboru wniosków należy przygotować esej na temat It is year 2037. You are already a Harvard University graduate. What did your Harvard education contribute to? What makes you a good Harvard Candidate?

Do drugiego etapu konkursu przechodzi 30 osób. Wezmą one udział w rozmowach z Kapitułą Konkursu. W oparciu o przeprowadzone rozmowy wybranych zostanie od 10 do 20 osób, które otrzymają miano Laureata Konkursu Droga na Harvard. Cztery najwyżej ocenione osoby, uzyskają tytuł Laureata Nagrody Głównej i wyjadą do USA.

Laureaci konkursu zostaną także objęci programem mentorskim.

Strona internetowa konkursu Droga na Harvard

Data publikacji: czwartek, 20. Kwiecień 2017 - 13:31; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Kwiecień 2017 - 13:31; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz