Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do zapoznania się z publikacją Ośrodka Przetwarzania Informacji pt. "Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców" Autorami poradnika są: Natalia Osica, ekspertka ds. PR w nauce oraz Wiktor Niedzicki, dziennikarz naukowy. Książka zawiera porady oraz instrukcje dotyczące popularyzacji badań, wystąpień publicznych oraz budowania wizerunku naukowca.

W programie edukacji formalnej, która kończy się doktoratem, nie ma obowiązkowych zajęć dotyczących promocji nauki. Zajęcia fakultatywne zdarzają się sporadycznie. Chciałabym, aby ta książka była zarazem zachętą, jak i wsparciem dla tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki w budowaniu relacji z mediami czy biznesem, a jeszcze nie wiedzą, jak to się robi – mówi Natalia Osica, która od ośmiu lat wspiera naukowców w budowaniu wizerunku i nagłaśnianiu ich projektów.

Od samego początku, ideą przyświecającą nam jako wydawcy było stworzenie poradnika, który uświadomi czytelnikom korzyści, jakie niesie spójna, przemyślana promocja – podkreśla dr Agnieszka Gryzik zastępca dyrektora OPI – Mamy nadzieję, że badacze będą chcieli wracać do niego po wskazówki i inspiracje.

W załączeniu publikacja w pliku PDF

Załącznik Rozmiar
sztuka-promocji-nauki.pdf 3.22 MB

Data publikacji: wtorek, 25. Kwiecień 2017 - 14:32; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 25. Kwiecień 2017 - 14:32; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz