Największy gdański zielnik

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem zamieszczonym na portalu trójmiasto.pl pt. "Odkrywamy tajemnice największego gdańskiego zielnika"

Zielnik Roślin i Grzybów Uniwersytetu Gdańskiego (Herbarium Universitatis Gedanensis UGDA) ma swoją siedzibę w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii UG.  Zbiory, liczące obecnie około 160 tys. okazów, są gromadzone od 1970 r. i dokumentują przede wszystkim rośliny naczyniowe Polski Północnej.

O znaczeniu oraz możliwościach wykorzystania zbiorów zielnikowych w różnych dziedzinach nauki opowiadają:

·         Pan prof. dr hab. Dariusz L. Szlachetko - kierownik Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody

·         Pani mgr Katarzyna Wszałek-Rożek - kurator Zielnika Roślin Naczyniowych

·         Pan mgr Artur Eichmann - doktorant w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody

Link do artykułu: Odkrywamy tajemnice największego gdańskiego Zielnika

Więcej o zielniku: Herbarium

Data publikacji: poniedziałek, 15. Maj 2017 - 13:17; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Maj 2017 - 13:17; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz