Konkurs na stanowisko: doktorant - stypendysta

Nazwa jednostki: Wydział Biologii, Katedra Biochemii Ogólnej i Medycznej, Uniwersytet Gdański, Gdańsk

Wymagania:

- Tytuł zawodowy magistra w dziedzinie nauk przyrodniczych (biologia, biotechnologia, medycyna, farmacja lub nauki pokrewne). Obrona pracy magisterskiej może nastąpić po zakończeniu terminu rekrutacji, ale kopia dyplomu magistra musi wpłynąć do Dziekanatu Wydziału Biologii do dnia 30.07.2017

- Praktyczna znajomość technik stosowanych w mikrobiologii, biologii molekularnej i biochemii. Dobrze widziana umiejętność prowadzenia hodowli bakterii w warunkach mikrotlenowych, znajomość technik elektroforetycznych, w tym elektroforezy dwukierunkowej. Doświadczenie w badaniach oddziaływań białko-białko technikami „pull-down” i ko-immunoprecypitacji będzie dodatkowym atutem.

- Znajomość zagadnień dotyczących fizjologii komórki bakteryjnej oraz oddziaływań patogen-gospodarz

- Znajomość języka angielskiego (poziom zaawansowany)

- Zainteresowanie pracą badawczą, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Opis zadań:

Praca naukowa w ramach projektu NCN OPUS 11: „Rola białka HtrA w komórce bakterii Helicobacter pylori”.

Do szczegółowych zadań stypendysty będą należały:

• Prowadzenie hodowli bakterii Helicobacter pylori, frakcjonowanie komórek, przygotowanie ekstraktów białkowych do analiz

• Badania proteomiczne metodą dwukierunkowej fluorescencyjnej elektroforezy różnicowej (2D-DIGE) połączonej z identyfikacją białek metodą spektrometrii mas

• Identyfikacja oddziaływań białko-białko metodami „pull-down” i „ko-immunoprecypitacji”

• Przygotowanie raportów z przeprowadzonych badań, prezentowanie uzyskanych rezultatów (także w języku angielskim), udział w przygotowywaniu publikacji naukowych.

W ramach badań przewidziany jest co najmniej jeden staż krótkoterminowy.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ

Termin składania ofert: 15 czerwca 2017, 23:59

Warunki zatrudnienia:

• Miejsce pracy: Katedra Biochemii Ogólnej i Medycznej, Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański;

• Stypendium naukowe w wysokości 2500 PLN/miesiąc, wypłacane przez 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy;

• Planowane rozpoczęcie: wrzesień 2017 roku.

·         Wymagane jest zgłoszenie na Studia Doktoranckie z Biologii, Ekologii i Mikrobiologii Wydziału Biologii UG. UWAGA! Obowiązuje osobny tryb rekrutacji oraz termin składania dokumentów do 30 lipca 2017)

Dodatkowe informacje:

1. Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

a. CV uwzględniające ww. oczekiwania (dotychczasowe osiągnięcia naukowe, w tym ew. publikacje, nagrody i wyróżnienia, uczestnictwo w konferencjach, itp.);

b. Kopię dyplomu ukończenia studiów magisterskich (w przypadku osób planujących obronę w 2017 termin złożenia kopii dyplomu upływa 30.07.2017);

c. Opinię opiekuna naukowego pracy magisterskiej;

d. Oświadczenie o zamiarze ubiegania się o przyjęcie na Studia Doktoranckie z Biologii, Ekologii i Mikrobiologii Wydziału Biologii UG

e. Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”

2. Forma składania ofert: elektronicznie na adres: joanna.skorko-glonek@biol.ug.edu.pl lub na adres: Katedra Biochemii Ogólnej i Medycznej, Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański, Ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk, podając w tytule wiadomości dopisek „OPUS11-Helicobacter”.

Wybrani kandydaci, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Dokładne informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną.

3. Stypendystę wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczyła kierownik projektu. Zasady konkursu określa Uchwała nr 50/2013 z dnia 03.06.2013 Rady Narodowego Centrum Nauki.

Ewentualne pytania proszę kierować do: dr hab. Joanny Skórko-Glonek

joanna.skorko-glonek@biol.ug.edu.p; tel. (58) 523 6056

Załącznik Rozmiar
rekrutacja_ogloszenie_2017_czerwiec.pdf 169.4 KB