Internetowe szkolenia dla naukowców

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię internetowych szkoleń dla polskich naukowców. Podczas szkolenia przestawione zostaną sposoby wyszukiwania najważniejszych publikacji naukowych, liderów w danej dziedzinie nauki oraz identyfikowania potencjalnych fundatorów i liderów badawczych.

UZYSKAJ PEŁNY OBRAZ SWOJEGO TEMATU BADAWCZEGO I NAUCZ SIĘ SPOGLĄDAĆ POZA TRADYCYJNE PUBLIKACJE NAUKOWE:

·         Przykład 1: Inżynieria genetyczna, segment DNA CRISPR / Cas9.

·         Przykład 2: Nauki o materiałach; Perovskite ogniwa słoneczne.

Korzystając z tych przykładów, nasi eksperci pokażą, jak korzystać z potężnych wielopoziomowych informacji znalezionych w wielu rożnych bazach. Dowiesz się także, jak nawigować poza obszarem klasycznych publikacji, aby korzystać z pełnego zbioru Web of Science, odnajdywać dane badawcze i informacje o patentach, a także analizować wyniki wyszukiwania w celu określenia miejsca prowadzenia danych badań, fundatorów, i sieci współpracy.

Kliknij na link i zarejestruj się na wybrane 40 minutowe webinarium o Web of Science w języku polskim!

Wtorek, 13 czerwca 2017 godzina 11:00 (czasu polskiego)

Wtorek, 20 czerwca 2017 godzina 10:00 (czasu polskiego)

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI ODKRYCIAMI NAUKOWYM, POZNAJ LIDERÓW W DANYCH DZIEDZINACH:

Czy wiesz jak przekroczyć ograniczenia wyszukiwania przez słowa kluczowe by odnaleźć najistotniejszą literaturę w swojej dziedzinie badań?

Odkryj jak uwolnić pełen potencjał nawigacji w sieci cytowań:

·         Przykład 1: Inżynieria genetyczna, segment DNA CRISPR / Cas9.

·         Przykład 2: Nauki o materiałach; Perovskite ogniwa słoneczne.

Wykorzystując te przykłady, nasi specjaliści zademonstrują jak odnaleźć odpowiednie dokumenty, które mogłyby zostać pominięte w tradycyjnym wyszukiwaniu tematycznym. Dodatkowo pokażemy jak wykorzystać miliardową sieć połączeń cytowanej literatury z ponad 117 lat, identyfikując najbardziej wpływowe prace i analizując wyniki wyszukiwań by poznać skąd pochodzą te odkrycia, kto je finansuje, a kto z kim tworzy sieć współpracy.

Kliknij na link i zarejestruj się na wybrane 40 minutowe webinarium o Web of Science Core Collection w języku polskim!

Poniedziałek, 12 czerwca 2017 godzina 10:00 (czasu polskiego)

Środa, 21 czerwca 2017 godzina 10:00 (czasu polskiego)

ZROZUMIEĆ WPŁYW BADAŃ, WSPÓŁPRACY NAUKOWEJ I IDENTYFIKOWAĆ KLUCZOWYCH GRACZY, DZIĘKI INFORMACJOM WYKRACZAJĄCYM POZA IMPACT FACTOR CZASOPISMA

·         Przykład 1: Badanie mocnych i słabych stron organizacji badawczej.

·         Przykład 2: Nauki o materiałach; Perovskite ogniwa słoneczne.

Korzystając z tych przykładów, nasi eksperci pokażą, jak analizować obraz badań przy użyciu inteligentnych miar cytowań. Dowiesz się, jak oceniać organizacje, analizować współpracę, a także identyfikować potencjalnych fundatorów i liderów badawczych.

Kliknij na link i zarejestruj się na wybrane 40 minutowe webinarium o InCites w języku polskim!

Środa, 14 czerwca 2017 godzina 10:00 (czasu polskiego)

Czwartek, 22 czerwca 2017 godzina 13:00 (czasu polskiego)

Data publikacji: piątek, 9. Czerwiec 2017 - 12:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 9. Czerwiec 2017 - 12:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz