Kolejne Święto Wydziału Biologii UG za nami!

1 czerwca 2017 roku spotkaliśmy się na dorocznych obchodach Święta naszego Wydziału.

W tym roku impreza obfitowała w nagrody:

Specjalne Nagrody Dziekana

Nagrodzone zostały:

- w kategorii nauczyciel akademicki - za całokształt prac na rzecz Wydziału, oddanie działaniom dydaktycznym oraz naukowym – Pani dr hab. Anna Herman-Antosiewicz, profesor nadzwyczajny,

- w kategorii pracownik administracyjny - za świetną współpracę na osi katedra - dziekanat oraz bardzo dobre wypełnianie swoich obowiązków – Pani mgr Danuta Bazant z sekretariatu Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka.

Nagrody Studenckie:

Laur Biologii

Cytując Konfucjusza – „Kto nabytą wiedze pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”'. Studenci naszego Wydziału, wyrażając swoją wdzięczność, pragnęli uhonorować dydaktyka z wielką pasją, nauczyciela, który inspiruje, poucza, jest dla nich mentorem i oparciem, a swoją postawą świadczy o prawdziwym oddaniu nauce i ludziom.

Nominowani w tej kategorii byli: Pani prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, Pani prof. dr hab. Ewa Bartnik, Pan prof. dr hab. Wacław Szybalski,  zwycięzcą został: Pan prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn.

Kosiarz Umysłów

Ta niesamowita, nietuzinkowa nagroda jest zwieńczeniem wielu lat ciężkiej pracy i rozwoju skutecznych, żelaznych metod dydaktycznych, które prowadziły dobrą drogą wiele pokoleń biologów. Zwycięzcą została osoba, która swoją postawą budząc respekt, zawsze działała w dobrej wierze, chcąc w imię większej sprawy wpoić studentom żelazne wartości życia.

Nominowani w tej kategorii byli: Severus Snape, Czerwona Królowa, Magda Gessler, zwycięzcą została Pani prof. dr hab. Barbara Lipińska.

Wydziałowy Elegant:

Ta nagroda to uhonorowanie kwintesencji stylu i prezencji. Zdaniem Studentów, osoba, której zdecydowali się przyznać to wyróżnienie, swoją postawą, wizerunkiem i aparycją bije na głowę czołowe gwiazdy dużego ekranu, a modelki z Mediolanu odchodzą w cień!

Do nagrody eleganta naszego Wydziału zostali nominowani: Sandra Bullock, Scarlett Johansson, Megan Fox. Jednak po długich naradach, jury zdecydowało się nagrodzić Panią dr Dorotę Myślińską.

Matka Chrzestna:

Tą nagrodą nasi Studenci chcieli uhonorować osobę o anielskiej cierpliwości, niosącą pomoc studentom nawet wtedy, gdy te same pytania padały miliony razy. Wydziałowa Matka Chrzestna, wzorem tej Kopciuszkowej potrafi ze zwykłej dyni stworzyć cudowną karocę i rozwiązać każdy problem.

Do nagrody Matki Chrzestnej Wydziału Biologii zostali nominowani: Mary Poppins, Pani Doubtfire, Don Vito Corleone.  Serca Studentów podbiła Pani dr Anna Kot.

W dniu naszego Wydziałowego Święta odbyła się Geogra pod tajemniczo brzmiącym tytułem: "Ulubiony ptak Dziekana". Pomysłodawcą, koordynatorem i sędzią w jednej osobie był mgr Mateusz Puchalski z Katedry z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii.

Do rywalizacji stanęły trzy drużyny w składzie:

Żółwiki Apokalipsy: Magdalena Podlacha, Dorota Zielonka, Roma Smolińska, Aleksandra Wrzesińska, Małgorzata Hermanowicz

Głóbtaki: Dawid Kościelniak, Alessandro Negri, Monika Rezulak, Agnieszka Morzywołek, Olesja Batsko

KOSimy konkurencję: Paweł Ziółkowski,  Katarzyna Niedziela, Marta Witkowska, Agata Pinszke, Wojciech Wesołowski, Zuzanna Pestka.

Ostatecznie zwycięzcami okazały się być Żółwiki Apokalipcy, czyli całkowicie sfeminizowana drużyna, która bez trudu namierzyła ukryte zagadki i rozwiązała hasło, którym okazał się być ptak - Lerka, czyli skowronek borowy. Zwyciężczynie zostały nagrodzone drewnianymi kuflami do piwa!

Jak co roku odbyły się również rozgrywki Wydziałowe w ping-ponga. W szranki stanęli: Grzegorz Węgrzyn, Włodzimierz Meissner, Marcin Górniak, Wojciech Glac, Dariusz Ziętkowski, Zenon Narożnik, Natalia Miękus-Purwin, Mateusz Puchalski, Aleksander Torłop i Dominik Senske.

Ostatecznie najlepszym z najlepszych okazał się: dr Marcin Górniak, drugie miejsce zajął: Aleksander Torłop, zaś trzeci puchar przypadł w udziale: dr Wojciechowi Glacowi.

Poza scenariuszem wręczone zostały również prezenty dla grona dziekańskiego – Panie Prodziekan otrzymały narzędzia wspomagające współpracę z Dziekanem, czyli drewniane wałki do ciasta z grawerem „środek przymusu bezpośredniego” (już sprawdzone – działa!). Zaś by Dziekanowi osłodzić te trudy pracy z silnym gronem prodziekańskim wręczony został element dosładzający – drewniany zestaw do miodu z grawerem – „słodkie życie władzy” wraz ze słoikiem pszczelego specjału gryczanego.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

W trakcie naszego Święta mieliśmy także okazję zapoznać się z niezwykłymi zdolnościami naszych kół naukowych - prezentację przygotowały w tym roku dwa koła - "KOS" oraz "Homunculus". Swoimi wystąpieniami rozbawiły publikę. Konferansjerzy również stanęli na wysokości zadania, nie pozostawiając suchej nitki na całym Gronie Dziekańskim.

Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie naszego Święta i udział w tym tak ważnym dla nas dniu. W końcu to już 47 lat jak Biologia rządzi na Uniwersytecie Gdańskim w tym 9 lat jako odrębny Wydział!

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy Święta oraz grono Dziekańskie

Zdjęcia z z wydarzenia w Naszej Galerii

Data publikacji: wtorek, 13. Czerwiec 2017 - 13:41; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 13. Czerwiec 2017 - 13:41; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz