Pożegnanie - Prof. dr hab. Jarosław Warylewski

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy

wiadomość o śmierci Pana prof. dr hab. Jarosława Warylewskiego,

Odszedł od nas Człowiek prawy i szlachetny o nieocenionych zaletach charakteru,

Mistrz i Nauczyciel dla wielu pokoleń młodzieży.

Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba pełna pasji, oddana studentom i sprawom Uczelni, a przede wszystkim przepełniona dobrem i życzliwością dla innych.

Rodzinie, Bliskim i Społeczności Akademickiej Wydziału Prawa i Administracji

wyrazy głębokiego współczucia, wsparcia i otuchy w tych trudnych chwilach

składa

społeczność akademicka Wydziału Biologii
Uniwersytetu Gdańskiego

Pan Prof. dr hab. Jarosław Warylewski był kierownikiem Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii, Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2004 - 2012, wychowawcą wielu pokoleń karnistów. Profesor Jarosław Warylewski był autorem i współautorem ponad 150 publikacji z zakresu prawa karnego, promotorem dwunastu rozpraw doktorskich. Jego Mistrzem naukowym był Prof. dr Marian Cieślak, toteż zawsze podążał w swojej pracy badawczej za zawołaniem: in dubio pro humanitate. Odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Medalem za długoletnią służbę (2008). Za osiągnięcia naukowe odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi (2013), a za osiągnięcia dydaktyczne Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2015).

Pan prof. dr hab. Jarosław Warylewski zawsze był wierny prawdzie, stał na straży wartości demokratycznych i praw człowieka. Z oddaniem służył Uczelni, Wydziałowi, Katedrze, swoim Pracownikom i Uczniom. Nauka polskiego prawa karnego i nasza społeczność poniosły niepowetowaną stratę.

Data publikacji: poniedziałek, 2. Listopad 2020 - 10:05; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 2. Listopad 2020 - 10:05; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz