fbpx III KONFERENCJA DYDAKTYKI AKADEMICKIEJ "IDEATORIUM" | Wydział Biologii

III KONFERENCJA DYDAKTYKI AKADEMICKIEJ "IDEATORIUM"

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić nauczycieli szkół wyższych, doktorantów, kadrę zarządzającą w obszarze dydaktyki akademickiej, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami kształcenia na

Ogólnopolską Konferencję Dydaktyki Akademickiej

która odbędzie się

9-10 kwietnia br. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego

Wydział Biologii UG, Wydziałowy Zespół ds. Jakości Kształcenia

Patronat honorowy

Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego

Dr hab prof. UG Anna Machnikowska

Można wziąć czynny udział w Konferencji prezentując PLAKAT  lub występując w IDEATORIUM (10-minutowe prezentacje uczestników dotyczące dobrych praktyk w dydaktyce akademickiej mające być inspiracją dla słuchaczy i służące nawiązywaniu kontaktów). Planujemy także wydanie recenzowanej MONOGRAFII z tekstami uczestników Konferencji.

Termin zgłoszeń: do 28 lutego 2015 r. (formularze rejestracyjne na stronie Konferencji)

Koszt uczestnictwa:

I termin: 28 lutego 2015 r. - 150 zł,

II termin: 15 marca 2015 r. - 180 zł.

Poruszymy w tym roku m.in. problem otwartych zasobów w edukacji, wykorzystania nowych technologii, zastosowania mechanizmów z gier w edukacji wyższej (gry poważne, gamifikacja), porozmawiamy o systemowych rozwiązaniach na rzecz poprawy jakości dydaktyki akademickiej i jej roli w ocenie nauczyciela akademickiego, pokażemy także sposoby niebanalnego prowadzenia zajęć, aby umożliwiać naszym studentom zdobycie umiejętności i ważnych dziś na rynku pracy kompetencji społecznych, nie tylko wiedzy (szczegóły w programie).

Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie Konferencji www. www.ideatorium.ug.edu.pl oraz na bieżąco są zamieszczane na profilu na facebooku (www.facebook.com/KonferencjaDydaktyczna)

Serdecznie zapraszamy!

Program konferencji w pliku PDF