fbpx III Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Wydziale Biologii UG | Wydział Biologii

III Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Wydziale Biologii UG

DOFE

Dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

prof. dr hab. Dariusz L. Szlachetko

serdecznie zaprasza na

III Dni Otwarte Funduszy Europejskich

12 i 13 maja br., godz. 10.00-14.00

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to akcja polegająca na udostępnianiu - szerokiemu gronu zainteresowanych - projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce.

DOFE będą się odbywać między 12 maja a 15 maja 2016 r., na terenie całej Polski.

Tegoroczne DOFE na Wydziale Biologii UG odbędą się pod hasłem:

Biologia - fascynująca nauka o życiu!

12.05.2016 (czwartek)

·         „Poznaj niesamowity świat roślin mięsożernych” - prezentacja kolekcji

·         „Herbarium - miejsce niezwykłe” - warsztaty

·         „Zakładanie roślinnych kultur in vitro” - warsztaty

·         Zwiedzanie Wydziału Biologii

13.05.2016 (piątek)

·         „Poznaj niesamowity świat roślin mięsożernych” - prezentacja kolekcji

·         „Herbarium - miejsce niezwykłe” - warsztaty

·         „Zatrzymajmy ten enzym” – hamowanie kompetycyjne i niekompetycyjne dehydrogenazy bursztynianowej - warsztaty

·         „EkoCity - gramy o przyszłość Ziemi” - warsztaty

·         Zwiedzanie Wydziału Biologii

Więcej informacji: http://www.dniotwarte.eu/wyniki-wyszukiwania/2397,biologia-fascynujaca-nauka-o-zyciu

Konieczna rezerwacja

kontakt: Krystyna Burkiewicz, e-mail: krystyna.burkiewicz@biol.ug.edu.pl

Nowa infrastruktura Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego powstała w ramach projektu „Budowa Budynków Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Gdańskiego”, który stanowi  część programu Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt w całości został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość całkowita projektu (oba wydziały) wynosi 236 809 240,80 złotych. Koszt budowy Wydziału Biologii to ponad 69 mln zł.

Otwarcie nowego budynku, połączone z Inauguracją roku akademickiego 2012/2013 odbyło się w dniu 1 października 2012 roku.

Powierzchnia całkowita budynku Wydziału Biologii to ponad 23.000 m². Obiekt składa się z dwóch czterokondygnacyjnych skrzydeł oraz jednego skrzydła pięciokondygnacyjnego, które są  połączone wspólnym holem. Każde skrzydło budynku przeznaczone jest dla nowoczesnych pod względem innowacyjnym specjalności: Biologii Molekularnej, Środowiskowej oraz Eksperymentalnej. W budynku znajdują się aule, sale wykładowe, sale ćwiczeniowe, laboratoria i  pracownie specjalistyczne. Budynek jest wyposażony w sprzęt audiowizualny, system kontroli dostępu i monitoringu, sieci informatyczne i teletechniczne.

Wydział Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego już dziś kształci wysokiej klasy specjalistów kierunków ścisłych. Nowoczesne warunki studiowania i pracy w nowym gmachu wpłyną na rozwój kadr dla administracji i gospodarki Pomorza oraz całego Regionu Morza Bałtyckiego.

piątek, 29 kwietnia 2016 roku, 13:34