fbpx Nasze Koła Naukowe na imprezach edukacyjnych | Wydział Biologii

Nasze Koła Naukowe na imprezach edukacyjnych

Lubię to!

„Uniwersytet – Lubię to!” to nowy projekt obejmujący cykl imprez edukacyjnych organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z władzami miast powiatowych województwa pomorskiego.

Imprezy adresowane są do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, a ich celem jest przede wszystkim zaprezentowanie uczelni poprzez umożliwienie uczestnikom bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami kół naukowych i studentami, którzy dzielą się praktyczną wiedzą na temat warunków studiowania na Uniwersytecie Gdańskim. Uczniowie mogą również dowiedzieć się o możliwościach rozwijania przez studentów swoich zainteresowań w licznych kołach naukowych i grupach twórczych działających na UG, a także zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni.

Miło nam poinformować, że w pierwszej edycji projektu wzięły udział trzy Studenckie Koła Naukowe z naszego Wydziału:

·         Biochemiczne - "Biochemiczny ogród"

·         Botaniczne "Zioło" - "Botanika bliżej nas"

·         Fizjologów "Homunculus" - "Fizjologia dla każdego"

W ramach projektu odbyły się cztery imprezy:

·         15 kwietnia w Kościerskim Domu Kultury im. Józefa Wybickiego,

·         22 kwietnia w Bytowskim Centrum Kultury,

·         26 kwietnia w Chojnickim Centrum Kultury,

·         18 maja w Amfiteatrze Ostródzkiego Centrum Kultury

W każdej z imprez udział wzięło ponad czterystu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Bardzo dziękujemy studentom, doktorantom i opiekunom kół naukowych za udział w akcji!

fot. M. Bunikowska, A. Działoszewski, A. Eichmann, J. Krajewska, I. Skorowska
czwartek, 9 czerwca 2016 roku, 8:51