fbpx Obchodziliśmy Dni Otwarte Funduszy Europejskich | Wydział Biologii

Obchodziliśmy Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 12 i 13 maja br. na Wydziale Biologii UG obchodziliśmy III Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem Biologia - fascynująca nauka o życiu!”

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja polegająca na udostępnieniu - szerokiemu gronu zainteresowanych - informacji o projektach zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce.

Podczas Dni Otwartych odbyły się imprezy:

·         „Poznaj niesamowity świat roślin mięsożernych” - Katedra Ekologii Roślin

·         „Herbarium - miejsce niezwykłe” -Katedra Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody

·         „Zatrzymajmy ten enzym” – hamowanie kompetycyjne i niekompetycyjne dehydrogenazy bursztynianowej - SKN Biochemiczne - Katedra Biochemii Ogólnej i Medycznej

·         „EkoCity - gramy o przyszłość Ziemi” - SKN „EDEN” - Pracownia Dydaktyki Biologii

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Wydziału Biologii z przewodnikami: Panią dr Adrianną Kilikowską z Katedry Genetyki oraz Panem mgr Maciejem Dylewskim z Katedry Biologii Molekularnej.

Serdecznie dziękujemy studentom, doktorantom oraz pracownikom za włączenie się w akcję!

Nowa infrastruktura Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego powstała w ramach projektu „Budowa Budynków Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Gdańskiego”, który stanowi  część programu Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt w całości został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość całkowita projektu (oba wydziały) wynosi 236 809 240,80 złotych. Koszt budowy Wydziału Biologii to ponad 69 mln zł.

Otwarcie nowego budynku, połączone z Inauguracją roku akademickiego 2012/2013 odbyło się w dniu 1 października 2012 roku.

Powierzchnia całkowita budynku Wydziału Biologii to ponad 23.000 m². Obiekt składa się z dwóch czterokondygnacyjnych skrzydeł oraz jednego skrzydła pięciokondygnacyjnego, które są  połączone wspólnym holem. Każde skrzydło budynku przeznaczone jest dla nowoczesnych pod względem innowacyjnym specjalności: Biologii Molekularnej, Środowiskowej oraz Eksperymentalnej. W budynku znajdują się aule, sale wykładowe, sale ćwiczeniowe, laboratoria i  pracownie specjalistyczne. Budynek jest wyposażony w sprzęt audiowizualny, system kontroli dostępu i monitoringu, sieci informatyczne i teletechniczne.

fot. Elżbieta Sontag, Mirosław Jarząb
poniedziałek, 30 maja 2016 roku, 11:08