fbpx Bioblitz w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG | Wydział Biologii

Bioblitz w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG

BioBlitz 2016

W dniach 7 i 8 października br. Stacja Biologiczna Wydziału Biologii UG zaprasza wszystkich zainteresowanych na akcję BioBlitz: Ekspres do (roz)poznania bioróżnorodności Wyspy Sobieszewskiej.

BioBlitz polega na naukowej rywalizacji wielu specjalistów, którzy na określonym terenie i w określonym czasie dokonują spisu wszystkich gatunków organizmów z określonej grupy. Impreza ma charakter „zawodów sportowych” między przedstawicielami różnych dziedzin biologii – czy znajdziemy więcej roślin kwiatowych, czy zarodnikowych? Więcej mikroorganizmów w toni wodnej czy muchówek na lądzie? A może najbardziej liczną grupą będą grzyby?

Celem przedsięwzięcia jest poznanie walorów przyrodniczych badanego terenu, popularyzacja nauki i kształtowanie postaw proprzyrodniczych.

Miejsce akcji będzie otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą przyjrzeć się pracy taksonomów - metodom zbioru materiału i jego identyfikacji oraz pomóc w poszukiwaniach gatunków.

Dla zwiedzających dostępne będą stanowiska edukacyjne.

Wstęp wolny!

W załączeniu plakat.

Więcej informacji: http://www.stacjabiologiczna.ug.edu.pl/pl/aktualnosci--bioblitz_na_wyspi...

BioBlitz