fbpx Sukces Tomasza Wenty na sympozjum w USA | Wydział Biologii

Sukces Tomasza Wenty na sympozjum w USA

Dyplom

W dniach 29.10-02.11 br. w Alexandrii (Virginia, USA) odbyło się VIIIth International Symposium on Heat Shock Proteins in Biology and Medicine: Stress Responses in Health and Disease. Celem sympozjum było przedstawienie osiągnięć naukowych w zakresie badania białek szoku termicznego (Hsp) oraz ich wykorzystania jako narzędzia do walki z szeregiem chorób, m.in. nowotworowych.

Miło nam poinformować, że w konkursie na najlepszą prezentację posteru zwyciężyła praca pt. „The identification of the cellular substrates of the pro-apoptotic HtrA3 protease/chaperone”, którą zaprezentował Pan mgr Tomasz Wenta, doktorant z Katedry Biochemii Ogólnej i Medycznej Wydziału Biologii UG. Promotorem jest Pani prof. dr hab. Barbara Lipińska.

Serdecznie gratulujemy!

Współautorami posteru są również: dr Przemysław Glaza, dr Dorota Żurawa-Janicka i prof. dr hab. Barbara Lipińska Katedry Biochemii Ogólnej i Medycznej Wydziału Biologii UG oraz dr Andrea Lipińska z Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów MWB UG i GUMed.

Praca powstała w wyniku realizacji projektu badawczego OPUS 5 finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki UMO-2013/09/B/NZ1/01068.

W załączeniu dyplom w pliku PDF

fot. Joanna Krajewska

PDF icon dyplom_usa.pdf2.53 MB