fbpx Certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością” | Wydział Biologii

Certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością”

Studia z przyszłością

Z przyjemnością informujemy, że kierunek Biologia medyczna I stopień został wyróżniony certyfikatem akredytacyjnym w II edycji Konkursu i Programu Akredytacji „Studia z Przyszłością”.

Konkurs i Program Akredytacji „Studia z Przyszłością”, którego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, służy wyróżnieniu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach. Certyfikatem wyróżniane są kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodnie z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. Znak Jakości „Studia z Przyszłością” otrzymują kierunki studiów, które swoje programy opierają na trzech filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

Certyfikat uzyskują kierunki studiów, które - w opinii ekspertów - należą do grona akademickiej elity. Dlatego też w I edycji Programu (2015/2016) certyfikat „Studia z Przyszłością” uzyskało jedynie około 80 kierunków studiów, na ponad 6 tys., w tym studiów podyplomowych.  Otrzymując certyfikat „Studia z Przyszłością” kierunek Biologia Medyczna I stopień wszedł do klubu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków studiów w Polsce!

13 kwietnia 2017 roku w historycznych, zabytkowych wnętrzach Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów Akredytacyjnych, przyznanych w II edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. W finale Programu, który służy wyróżnianiu najbardziej nowoczesnych kierunków i koncepcji studiów na polskich uczelniach, wzięli udział reprezentanci środowiska akademickiego z całego kraju: rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów i katedr, jak również naukowcy zajmujący się problematyką jakości i innowacyjności kształcenia. Certyfikaty „Studia z Przyszłością” wręczyli wspólnie prof. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jeden z najwybitniejszych polskich specjalistów w dziedzinie jakości dydaktyki uniwersyteckiej oraz Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Galę Finałową Programu poprowadził prof. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu i ekspert Fundacji.

Nasz Wydział reprezentowany był przez Dziekana - prof. dr. hab. Włodzimierza Meissnera oraz Prodziekana ds. Studenckich i Kształcenia - dr Elżbietę Kaczorowską.

Studia z przyszłościąStudia z przyszłościąStudia z przyszłością
poniedziałek, 26 marca 2018 roku, 9:47