fbpx Sukces naszej doktorantki w zawodach smoczych łodzi! | Wydział Biologii

Sukces naszej doktorantki w zawodach smoczych łodzi!

Mur

W dniach 22-26.06.2017 r. w DaLi, Shaanxi w Chinach odbyły się prestiżowe międzynarodowe uniwersyteckie zawody smoczych łodzi „World's Most Famous Universities Dragon Boat Competition”. Po raz pierwszy uczestniczyła w nich osada z Polski - Stowarzyszenie Sportowe PG Smoki Północy z Gdańska istniejące od 2011 roku.

W debiutanckim występie PG Smoki Północy odniosły ogromny sukces zdobywając:

·         3 miejsce -  brązowy medal na dystansie 500 metrów,

·         4 miejsce na dystansie 200 metrów,

·         5 miejsce na dystansie 2000 metrów.

Miło nam poinformować, że jedyną przedstawicielką Uniwersytetu Gdańskiego, która została powołana do reprezentacji trójmiejskich uczelni pod banderą PG Smoki Północy, była Pani mgr Elwira Smolińska, doktorantka w Katedrze Biologii i Genetyki Medycznej Wydziału Biologii UG.

Serdecznie gratulujemy!

Wyjazd został dofinansowany ze środków Uniwersytetu Gdańskiego, z puli Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego.

fot. Bartłomiej Fijołek, Cezary Pierzchalski, Paweł Zboiński
Sukces naszej doktorantki w zawodach smoczych łodziSukces naszej doktorantki w zawodach smoczych łodziSukces naszej doktorantki w zawodach smoczych łodzi
poniedziałek, 24 lipca 2017 roku, 13:10