Rekrutacja dla studenta/ki-stypendysty/ki do projektu badawczego

Nazwa jednostki: Uniwersytet Gdański, Wydział Historyczny, Instytut Antropologii

Nazwa stanowiska: student/ka – stypendysta/ka (2 stanowiska)

Projekt badawczy: Rośliny jako obywatele miast: odkrywanie możliwości ponad-ludzkiego rozkwitu metropolii (PLAURCI) ( nr. 2022/47/P/HS3/03403)

Kierownik projektu: dr Anna Zadrożna

Wymagania

Studenci/ki studiów licencjackich, magisterskich lub doktoranckich w dziedzinie biologii, ochrony środowiska, geografii, lub szeroko pojętej dyscypliny pokrewnej wykazujący się bardzo dobrą znajomością roślin spontanicznie występujących w Trójmieście.

Do aplikowania zachęcamy również studentów i studentki innych kierunków, takich jak medycyna, etnologia, itp. którzy/które potrafią wykazać się znajomością roślin, szczególnie występujących na terenie Trójmiasta i/lub potrafią korzystać z kluczy botanicznych itp. narzędzi identyfikacji roślin. Wymagana znajomość języka polskiego, wysokie umiejętności interpersonalne oraz umiejętność pracy zarówno indywidualnej jak i w zespole, oraz doświadczenie w zakresie identyfikacji gatunków roślin w terenie. Dodatkowym atutem jest doświadczenie w zakresie sporządzania zdjęć fitosocjologicznych lub tzw. oceny środowiskowej oraz znajomość języka angielskiego.

Opis Zadań

Wspomaganie zespołu badawczego w identyfikacji gatunków roślin podczas przeprowadzania tzw. oceny społeczno-ekologicznej wybranych terenów zielonych Gdańska i Trójmiasta. Sporządzanie list i krótkich opisów zidentyfikowanych gatunków.

Poza pracą w terenie, do obowiązków stypendysty/ki należeć będzie min. badanie literatury i przygotowanie bibliografii z adnotacjami na temat wybranych terenów zielonych i roślin występujących w Gdańsku i Trójmieście, wsparcie w analizie źródeł wtórnych takich jak dokumenty, plany zagospodarowania dotyczące roślin, oraz współpraca z zespołem badawczym.

Warunki zatrudnienia: Stypendia zostaną przydzielone dwóm osobom, na okres 6 miesięcy oraz 4 miesięcy. Wynagrodzenie: 1300-2000 w zależności od doświadczenia.

Wymagane dokumenty:

1. CV zawierające przebieg edukacji (można wymienić adekwatne zajęcia), doświadczenie badawcze, nagrody/stypendia, dodatkowe doświadczenie oraz imiona i kontakt do dwóch potencjalnych referentów/tek.
  2. List motywacyjny (zawierający informację na temat tego, dlaczego chce Pan/i pracować w tym projekcie, w jaki sposób spełnia Pan/i kryteria, co może Pan/i wnieść do projektu).

Wszystkie dokumenty powinny być przesłane jako  pojedynczy plik pdf zatytułowany Nazwisko_stypendium na adres anna.zadrozna@ug.edu.pl

Język aplikacji: polski lub angielski

Więcej informacji na temat projektu: https://plaurci.ug.edu.pl/

Wszelkie pytania proszę kierować na adres mailowy anna.zadrozna@ug.edu.pl