fbpx Na pomoc afrykańskim nietoperzom | Wydział Biologii

Na pomoc afrykańskim nietoperzom

Na początku marca br. w okolice Jeziora Wiktorii - regionu Afryki słynącego z bogactwa nietoperzy - wyruszy polsko-kenijska wyprawa zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra".

Miło nam poinformować, iż w skład polskiej ekipy wchodzą: znany przyrodnik, dr Mateusz CiechanowskiKatedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Wydziału Biologii UG, Martyna Jankowska-Jarek - studentka Wydziału Biologii oraz absolwenci UG - Konrad Bidziński (Wydział Biologii) i Marta Więckowska (Wydział Chemii, kierunek: Ochrona środowiska).

Celem wyprawy jest pomoc afrykańskim przyrodnikom w skutecznej ochronie nietoperzy. Istotne znaczenie tych zwierząt jest związane z zapylaniem i roznoszeniem przez nie nasion licznych gatunków roślin oraz ograniczaniem liczebności wielu gatunków owadów, m.in. komarów przenoszących malarię. Niestety, strach przed wirusem ebola prowadzi do masowego wybijania kolonii nietoperzy.

Polscy przyrodnicy jadą na własny koszt. Jednak aby pokryć wszystkie koszty wyprawy – przede wszystkim specjalistycznego sprzętu, który zostanie po wyprawie przekazany afrykańskim badaczom, potrzebne są spore środki.

Dlatego organizujące wyprawę Towarzystwo "Salamandra" apeluje do polskich przyrodników i wszystkich, którzy uważają, że warto przyrodę poznawać i chronić, by wsparli to przedsięwzięcie.

Środki na ten cel zbierane są poprzez crowdfundingowy serwis Polakpotrafi.pl.

W ciągu pierwszego dnia udało się zebrać prawie 12 % potrzebnej kwoty. Akcja trwa do 28 lutego br.

Zachęcamy do wsparcia przyrodników za pośrednictwem strony: http://polakpotrafi.pl/projekt/nietoperze

Każdy, kto wpłaci dowolną kwotę, w zamian za wsparcie projektu otrzyma nagrodę.

Więcej informacji: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,403722,polscy-przyrodnicy-po...

Na pomoc afrykańskim nietoperzomNa pomoc afrykańskim nietoperzomNa pomoc afrykańskim nietoperzom
środa, 11 lutego 2015 roku, 10:17