fbpx Dzień Zrównoważonego Rozwoju w Uniwersytecie Gdańskim | Wydział Biologii

Dzień Zrównoważonego Rozwoju w Uniwersytecie Gdańskim

DZR

W dniu 3 czerwca 2019 roku w godzinach 10-14 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się Dzień Zrównoważonego Rozwoju. W ramach tego dnia będzie zorganizowany szereg wykładów, warsztatów oraz innych wydarzeń tematycznych.  Dzień zrównoważonego rozwoju rozpocznie wykład prof. dr hab. Ewy Siedleckiej zatytułowany „Na tropie mikroplastików”. Następnie odbędzie się prezentacja filmów „Plastikowy Ocean”, „Kto płaci za niskie ceny?”  oraz projektu „Szanuję – Segreguję, czyli jak zaczynając od siebie możesz zmienić świat”. Kolejnym punktem programu będzie spotkanie „Dookoła świata bez śladu CO2” z Markiem Kamińskim, podróżnikiem, polarnikiem i biznesmenem, który opowie o swojej nowej wyprawie. Podczas tegorocznej ekspedycji towarzyszyć mu będzie robot NOA. W samo południe dla upamiętnienia spotkania zrobimy wspólne zdjęcie.  W trakcie wydarzenia, między godziną 10 a 14 odbywać się będzie 10 tematycznych warsztatów. W trakcie dnia zaprezentowana zostanie także wystawa „10 zasad sprawiedliwego handlu”. Szczegóły na temat wydarzeń na stronie http://ekonom.ug.edu.pl/web/ESDW/.

Więcej informacji w załączniku

PDF icon opis_wydarzenia_dzr_na_ug.pdf197.08 KB