O Nas

Początki Sekcji Dydaktyki Biologii datuje się na czasy przed-uniwersyteckie, ponieważ została utworzona jeszcze w ramach organizacyjnych Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Od początku kształceniem nauczycieli biologii zajmowała się Pani mgr Ryszarda Koszuta zatrudniona w Instytucie Biologii w Gdyni, a od roku 1982 w nowo powstałym Zakładzie Dydaktyki Geografii i Biologii.

W kolejnych latach do części biologicznej jednostki dołącza mgr inż. Krzysztof Szlązak, który przynosi ze sobą dobra zlikwidowanego Zakładu Nowoczesnych Technik Nauczania oraz własną wiedzę i kompetencje, okazując się nieocenionym wsparciem technicznym w pracy ze studentami. Jednocześnie ta część Zakładu Dydaktyki Geografii i Biologii przenosi się na ulicę Kładki w centrum Gdańska.

W roku 1985 pojawia się nowy pracownik -  mgr Iwona Majcher, a w roku 1989, po podjęciu przez Ryszardę Koszutę decyzji o odejściu na emeryturę, dołączają mgr Anna Sternicka i mgr Ryta Suska. W roku 1995 część biologiczna Zakładu Dydaktyki Geografii i Biologii zostaje przeniesiona na ulicę Legionów, gdzie kolejno powstają rozprawy doktorskie  – w 1997 r. Anny Sternickiej, w 1999r. Ryty Suskiej-Wróbel i w 2003 r. Iwony Majcher.

W roku 2002 następuje kolejne ważne wydarzenie w historii Pracowni Dydaktyki Geografii i Biologii – po raz pierwszy w historii kierownikiem zostaje biolog – dr Ryta Suska-Wróbel, która po podziale Pracowni w 2007 roku na niezależne administracyjnie Pracownię Dydaktyki Biologii i Pracownię Dydaktyki Geografii pozostaje szefem pierwszej z nich.

Pod koniec zimy 2004 roku na emeryturę odchodzi mgr Krzysztof Szlązak, a jego miejsce zajmuje mgr Anna Kossobucka. Jesienią 2009 r. na emeryturę odchodzi dr Anna Sternicka.

W czerwcu 2012 roku Pracownia Dydaktyki Biologii przenosi się na parter skrzydła C w nowym budynku przy al. Wita Stwosza w Gdańsku-Oliwie. W roku 2013 do Dziekanatu Wydziału Biologii odchodzi mgr Anna Kossobucka, a jej miejsce zajmuje Marzena Kirszling (do 2021), a następnie w roku 2018 do zespołu Pracowni dołącza Marta Ellwart.

Po reorganizacji struktury Wydziału Biologii w roku 2019 Pracownia Dydaktyki zostaje przemianowana na Sekcję Dydaktyki Biologii.

W listopadzie 2021 roku do zespołu dołącza dr Agnieszka Sadowska.

Data publikacji: piątek, 9. Wrzesień 2022 - 13:47; osoba wprowadzająca: Agnieszka Sadowska Ostatnia zmiana: piątek, 23. Wrzesień 2022 - 09:59; osoba wprowadzająca: Agnieszka Sadowska