Nagroda główna w konkursie „Nowy porządek” za pracę artystyczno-naukową powstałą na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

Projekt „Mowa błądzących ciał” autorstwa polskiego artysty, związanego z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku Elvina Flamingo/dr Jarosława Czarneckiego we współpracy z Jowitą Nowakowską-Gołacką doktorantką w Katedrze Biologii i Genetyki Medycznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie "Nowy porządek" organizowany przez Poleski Ośrodek Sztuki dla artystów działających w dziedzinie instalacji, nowych mediów i wideo. Projekt „Mowa błądzących ciał” składa się z trzech części „Symbiotyczność tworzenia VOL.2 [Self Cells Portrait]”, „Łzy potencjału” i „Newbioteryty”. Wsparcie kuratorskie przy części „Łzy potencjału” objęła dr Agnieszka Kiejziewicz z Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. Częścią programistyczną projektu „Łzy potencjału” zajmował się Łukasz Pindor.

„Tytuł projektu jest naturalną reakcją na spodziewany koniec ery człowieka, gdzie „mowa błądzących ciał” może stać się początkiem postantropocenu. Te nie-ludzkie i ludzkie ciała, przyłapane niepostrzeżenie, zaczynają tworzyć nieznany wcześniej język, a ich mowa, w niezrozumiały teraz sposób, zapowiada zakończenie antropocenu” - Elvin Flamingo.

Prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w galerii Punkt Odbioru Sztuki w Łodzi. Otwarcie wystawy 18.12.2020 roku.

Data publikacji: wtorek, 8. Grudzień 2020 - 19:10; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 8. Grudzień 2020 - 19:10; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz