nagroda

Wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Lipiec 5, 2022 - 16:37

Mgr Magdalena Kosecka z Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody otrzymała wyróżnienie w zakresie nauk biologicznych i rolniczych w konkursie o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę naukową opublikowaną w 2021 r.

Wydział Biologii UG na czwartym miejscu Rankingu Kierunków Studiów "Perspektywy 2022"

Ostatnia modyfikacja: środa, Czerwiec 22, 2022 - 10:53

Z przyjemnością informujemy, że w Rankingu Kierunków Studiów na rok 2022 organizowanym przez miesięcznik "Perspektywy" nasz Wydział znalazł się na wysokim czwartym miejscu, ex aequo z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Pani Dr Karolina Pierzynowska wśród 100 kobiet FORBES WOMEN 2021

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Grudzień 6, 2021 - 08:50

Z przyjemnością informujemy, że Pani dr Karolina Pierzynowska z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG znalazła się na prestiżowej Liście Kobiet Roku „Forbes Women”.

 

Więcej na: https://www.forbes.pl/forbeswomen/liderki-przedsiebiorczynie-mentorki-polityczki-ranking-kobiet-2021-redakcji-forbes/dspeben

Nagroda FSNT NOT dla Wydziału Biologii – Herbarium Pomeranicum

Ostatnia modyfikacja: piątek, Listopad 26, 2021 - 11:57

Z radością informujemy, że w dniu 18 listopada 2021 r. Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał nagrodę Prezesa Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Szczecinie za rok 2021 w kategorii działalność na polu badawczo-wdrożeniowym, edukacyjnym. Nagrodzony został projekt Zintegrowane wirtualne Herbarium Pomorza Herbarium Pomeranicum – digitalizacja i udostępnienie zbiorów herbariów jednostek akademickich Pomorza poprzez ich połączenie i udostępnienie cyfrowe”, w którym nasz Wydział uczestniczy.

 

zespołowa nagroda Rektora drugiego stopnia

Ostatnia modyfikacja: środa, Październik 13, 2021 - 13:12

Miło nam poinformować, że podczas inauguracji roku akademickiego 2021/2022 pracownicy Katedry Genetyki Molekularnej Bakterii odebrali zespołową nagrodę Rektora drugiego stopnia za cykl publikacji pt.: "Molekularne mechanizmy regulacji procesów adaptacyjnych u bakterii".

Nagrodzony zespół:

prof. dr hab. Agnieszka Szalewska-Pałasz
dr hab. Katarzyna Potrykus, prof. UG
dr Grzegorz Cech
dr Monika Maciąg-Dorszyńska
dr Barbara Kędzierska
mgr Klaudyna Krause

Dr Karolina Pierzynowska laureatką międzynarodowej nagrody Future Science Future Star Award

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Wrzesień 28, 2021 - 11:21

Dr Karolina Pierzynowska z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego została laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody Future Science Future Star Award, która po raz pierwszy trafi do polskiej badaczki.

Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie głównej UG

Nominacja do międzynarodowej Nagrody „Future Science Future Star” dla Pani Dr Karoliny Pierzynowskiej

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Wrzesień 28, 2021 - 11:33

Z przyjemnością informujemy, że Pani dr Karolina Pierzynowska z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG znalazła się wśród finalistów, rekomendowanych do prestiżowej międzynarodowej nagrody – „Future Science Future Star Award”.

Nagroda w konkursie PAN dla dr Lidii Sworobowicz

Ostatnia modyfikacja: piątek, Czerwiec 11, 2021 - 10:13

Zgodnie z postanowieniem Prezydium Oddziału PAN w Gdańsku LAUREATKĄ IV edycji Konkursu o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2020 r. w zakresie nauk biologicznych i rolniczych została dr Lidia Sworobowicz z Katedry Genetyki i Biosystematyki. Nagroda została przyznana za publikację pt.