Studentka Wydziału Biologii nagrodzona Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe!

Rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi 890 wniosków o przyznanie Stypendium Ministra Edukacji i Nauki  za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2020/2021. Minister Edukacji i Nauki wyłonił grupę 362 studentów, którym przyznał stypendium w wysokości 17 tys. zł. Wśród wyróżnionych znalazła się Pani Zuzanna Szczudło, studentka II roku Biologii MSU wykonująca pracę magisterską w Katedrze Biologii Molekularnej.

Badania prowadzone przez panią Zuzanną Szczudło polegają na poszukiwaniu nowych markerów dla rzadkich chorób genetycznych. Zaskutkowały one współautorswem w artykule naukowym opublikowanym w międzynarodowym czasopiśmie z listy A MNISW. Dodatkowo, pani Zuzanna Szczudło jest wykonawcą w dwóch projektach naukowych finansowanych z Narodowego Centrum Nauki.

Serdecznie gratulujemy!!!

Strona UG z komunikatem

Strona MNISW z wynikami

Data publikacji: środa, 10. Marzec 2021 - 12:52; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 10. Marzec 2021 - 12:52; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz