Dzięki formule on-line w XI Dniach Mózgu w Trójmieście wzięło udział ponad 20 tysięcy osób

Od 15 do 21 marca 2021 roku odbywała się kolejna edycja Dni Mózgu w Trójmieście na Uniwersytecie Gdańskim. W odmiennej formule – on-line – dla zainteresowanych mózgiem poprowadziliśmy ponad 70 wykładów i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz webinarów na żywo przygotowaliśmy liczne gry, quizy i escape-roomy, a także materiały wideo o tematyce mózgowej, które wciąż dostępne są na stronie dnimozgu.ug.edu.pl.

Dzięki formule on-line w Dniach Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim trwających przez wszystkie dni Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week) w wykładach i warsztatach wzięło udział ponad 20 tysięcy osób nie tylko z Trójmiasta i Pomorza, ale z całej Polski, a nawet z innych krajów, m.in. Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii i innych krajów europejskich, a nawet USA.

Dzięki grantowi Fundacji Dana i Federation of European Neuroscience Societies do ponad 500 dzieci trafi wkrótce tekturowa mózgowa czapeczka do samodzielnego sklejenia, przydatna do nauki o budowie i funkcjach kory mózgowej.

Bogaty program obchodów Dni Mózgu w Trójmieście możliwy był dzięki zaangażowaniu pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, w tym Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka, SKN Fizjologów Homunculus, SKN Molekuła, SKN Kos, SKN Eden, a także studentów Wydziału Nauk Społecznych oraz SKN Kryminologii z Wydziału Prawa i Administracji, jak również członków SKN Neurologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Społecznej Inicjatywy Narkopolityki i Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz uczniów trójmiejskich szkół oraz przedszkolaków.

Data publikacji: wtorek, 23. Marzec 2021 - 13:30; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 23. Marzec 2021 - 13:30; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz