fbpx wydarzenia | Wydział Biologii

wydarzenia

W związku z Nocą Biologów w dniu 14 stycznia 2022 w godzinach 14.00-21.00 będą obowiązywały godziny dziekańskie.

W lasach Nadleśnictwa Kwidzyn fotopułapka zarejestrowała rysia. Ostatni raz ten gatunek był widziany w miejscowych lasach w latach 70. XX wieku. Co sprawia, że ten gatunek jest tak rzadko widywany? Czym różni się przystosowanie rysia do warunków środowiska od zdolności adaptacyjnych wilka? O wszystkich tych aspektach opowiada dr Maciej Szewczyk z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Artykuł do pobrania poniżej

Pragniemy powiadomić Państwa o starcie niezwykle szlachetnej akcji!

W dniach 6-10 grudnia na terenie Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach programu „HELPERS’ GENERATION” organizowanego przez Fundację DKMS!

Władze Uniwersytetu Gdańskiego prowadzą politykę której celem jest całkowite wyeliminowania zachowań o znamionach dyskryminacji z przestrzeni naszej Uczelni. Dzieje się to przy wsparciu organów Samorządów Studentów i Doktorantów które wspólnie opracowały Politykę przeciwdziałania dyskryminacji wobec studentów i doktorantów w Uniwersytecie Gdańskim. Na podstawie wspomnianej regulacji J.M.

Podobnie, jak w minionych latach, mamy okazję jako społeczność akademicka Wydziału Biologii, włączyć się do akcji Szlachetna Paczka.

Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego rusza akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku prowadzona przez Fundacja DKMS i potrzebuję Twojej pomocy przy stanowiskach w budynkach konkretnych wydziałów.

UWAGA! Ten formularz nie jest zgłoszeniem się na dawcę, a na wolontariusza pomagającego w organizacji akcji rejestracji na Uniwersytecie Gdańskim.

Akcja odbędzie się 6-10 grudnia we wszystkich wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego!

Z radością informujemy, że w naszym wydziałowym paludarium zakwitł właśnie dość rzadki i ładny (bo czerwony) pływacz - Utricularia quelchii (Auyan Tepui). Ostatnio kwitł u nas w 2015 roku.

Wystawa „Klimaks” to niezwykły projekt, który w dniach 25 czerwca-31 października można oglądać w Muzeum Emigracji w Gdyni. Na stronie Muzeum możemy przeczytać, że:

Dnia 7 października 2021 r. o godz. 10.00 w Auditorium Biologicum w gmachu Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Inauguracja rozpoczęła się od przemówienia Dziekana Wydziału, prof. dr hab. Dariusza L. Szlachetko, po którym głos zabrał Rektor UG, prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Następnie J.M. Rektor wraz z dr hab. Joanną Izdebską, prof. UG, Prodziekanem ds. Nauki, wręczyli dyplomy doktora habilitowanego.