wydarzenia

Nowi mieszkańcy Wydziału Biologii! 15 motyli w paludarium

Ostatnia modyfikacja: środa, 24 Styczeń, 2024 - 18:24

Od wczoraj w naszym paludarium na I piętrze budynku można podziwiać przepiękne, egzotyczne motyle! Wyhodował je student I roku Biologii I stopnia, Pan Kacper Krajewski.

Reprezentują 5 gatunków, wszystkie pochodzą z Azji, za wyjątkiem Papilo demoleus, który występuje na Bliskim Wschodzie. Warunki w paludarium pozwolą osobnikom przetrwać.

Trzynasta Noc Biologów już za nami!

Ostatnia modyfikacja: środa, 17 Styczeń, 2024 - 14:42

W piątkowe popołudnie 12 stycznia Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego wyglądał prawie jak karnawał w Rio! Uśmiechnięte twarze, kolorowe stroje, barwne rośliny i zwierzęta, a nawet tęczowe i świecące bakterie! A wszystko to dzięki prawie 300-tu Biologom, którzy po raz kolejny zmobilizowali się, by wspólnie pokazać niezwykły świat swoich badań.

Noc Biologów już w najbliższy piątek!

Ostatnia modyfikacja: sobota, 13 Styczeń, 2024 - 12:52

Serdecznie zapraszamy na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego
na 13. już Noc Biologów,

by szczęśliwie spędzić styczniowy piątek!

 

Tegoroczny temat przewodni to: 'Tajemnice życia od komórek do biosfery'. Przyciągnął on rekordową liczbę 300 biologów z naszego Wydziału.

Opowiadać Oni będą o swoich badaniach i pasjach, odkrywać tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywać to, co wydaję się niewidoczne oraz wyjaśniać to, co na co dzień jest zagadką.

Uniwersyteckie Spotkanie Świateczne 14 grudnia - zgłoszenia wystawców na kiermasz

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 27 Listopad, 2023 - 11:41

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG zaprasza do sprzedawania swoich rzeczy podczas Uniwersyteckiego Spotkania Świątecznego!

Już niedługo przekażemy Wam wszystkie najważniejsze informacje nt. Uniwersyteckiego Spotkania Świątecznego, ale już dzisiaj możemy zdradzić Wam kilka rzeczy! Spotkanie odbędzie się 14 grudnia w godzinach 10:00-14:00 na Wydziale Nauk Społecznych!

Kawiarenka Naukowa: czy czeka nas koniec świata?

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 30 Październik, 2023 - 11:22

Czy czeka nas koniec świata? Posłuchajcie, co mają do powiedzenia naukowcy. Już jutro 31 października 2023 zapraszamy do udziału w kawiarence naukowej poświęconej zmianom klimatu, degradacji środowiska naturalnego, wymieraniu gatunków i siedlisk oraz koniecznym do podjęcia działaniom dla ratowania Ziemi.