wydarzenia

Zaproszenie na II Kongres Młodej Nauki

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Lipiec 4, 2022 - 17:52

Kongres Młodej Nauki jest międzynarodową i multidyscyplinarną konferencją naukową, która odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w dniach od 7 do 10 lipca 2022.
W ramach projektu w kilkudziesięciu panelach naukowcy zaprezentują wyniki swoich badań, przedyskutują swoje tezy, będą mogli nawiązać kontakty naukowe, i nie tylko.
Tematyka wystąpień w ramach konferencji nie będzie ograniczona, przewidziane są wystąpienia z zakresu nauk ścisłych, eksperymentalnych, humanistycznych, społecznych i innych.

Doktorantki Wydziału Biologii UG w kampanii „Odważni Wygrywają” na tegorocznym OPEN' ER FESTIVAL

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Czerwiec 21, 2022 - 16:10

Z przyjemnością informujemy, że podczas tegorocznego OPEN' ER FESTIVAL (29.06-2.07) w strefie organizacji pozarządowych (NGO), doktorantki z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego: Martyna Kuczyńska i Jowita Nowakowska-Gołacka z Katedry Biologii i Genetyki Medycznej oraz Aleksandra Piwka z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka, w ramach Kampanii Społecznej „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra” i działań fundacji „Gdyński Most Nadziei" będą edukować na temat profilaktyki raka jądra.

Festyn Przyrodniczo-Ekologiczny „Chojnice dla Ziemi” – relacja

Ostatnia modyfikacja: środa, Czerwiec 15, 2022 - 13:52

W sobotę 11 czerwca 2022 roku w Parku Tysiąclecia w Chojnicach odbył się Festyn Przyrodniczo-Ekologiczny „Chojnice dla Ziemi”, w którym na zaproszenie inicjatora i organizatora imprezy, Pana Jacka Hałuszkiewicza wzięły udział dwa Studenckie Koła Naukowe Wydziału Biologii: Koło Ekologów Roślin „Littorella” oraz Koło Ornitologiczne „KOS”

Spotkanie projektu INDEPTH

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Czerwiec 6, 2022 - 10:44

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 9-11 czerwca będziemy gościć Partnerów międzynarodowego projektu badawczego INDEPTH | Granice życia: różnorodność, strategie adaptacyjne oraz potencjał biotechnologiczny mikroorganizmów żyjących w głębinach morskich Arktyki.  

DZIEŃ Z KARIERĄ - Mini Targi Pracy

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Maj 17, 2022 - 11:50

Biuro Karier UG zaprasza STUDENTKI I STUDENTÓW WSZYSTKICH KIERUNKÓW STUDIÓW do udziału w stacjonarnych Mini Targach Pracy – DZIEŃ Z KARIERĄ

 

Targi odbędą się na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie w dniu 24 maja 2022r (wtorek) w godzinach 10:00 – 14:00

Targi to doskonała okazja do skorzystania ze:
- spotkań z pracodawcami,
- ofert pracy, staży,
- porad ekspertów,
- konsultacji CV.

„Smak, węch i COVID-19” – wykład gościa UG, prof. Danielle Reed z USA

Ostatnia modyfikacja: piątek, Czerwiec 3, 2022 - 08:23

Zapraszamy na wykład Pani prof. Danielle Reed z USA, która jest gościem na Wydziale Biologii. Wykład odbędzie się 8 czerwca o 14:00 w auli Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii.

Pani Profesor przyjechała na Uniwersytet Gdański w ramach programu UG Visiting Professors na zaproszenie dr Emilii Leszkowicz z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka.

Pomoc jest słodka

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Maj 9, 2022 - 11:35

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w FINALE charytatywnego kiermaszu domowych wypieków “Pomoc jest słodka” który odbędzie się w środę 11 maja na I piętrze na Wydziale MWB.

W ramach kiermaszu, jak co tydzień, będzie można zakupić pyszne ciasta i kawę. Dodatkowo w ramach finału do zakupienia będzie mnóstwo niecodziennych odmian fiołków których nie znajdziecie w kwiaciarniach.