Katedra Mikrobiologii, wolna pozycja doktorant-stypendysta w projekcie NCN OPUS”

OFERTA PRACY DOKTORSKIEJ

Tytuł projektu:

Analiza molekularna stabilności termicznej endolizyn z ekstremofilnych bakteriofagów na drodze zwalczania bakterii Gram-ujemnych

Miejsce realizacji: Katedra Mikrobiologii, Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański, ul. Wita Stwosza 59, 80-308, Gdańsk

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta

Okres realizacji: 01.10.2021 – 07.2025

Opis zadań:

• klonowanie genów wybranych enzymów oraz wykonanie mutagenezy miejscowo-specyficznej w celu uzyskania wariantów substytucyjnych białek litycznych;

• nadprodukcja i oczyszczanie białek, badanie aktywności i stabilności białek litycznych w wysokich temperaturach;

• testy antybakteryjne in vitro i in vivo, analizy MIC (najmniejszego stężenia substancji antybakteryjnej hamującego wzrost bakterii), analiza wpływu badanych substancji antybakteryjnych na formowanie bakteryjnego biofilmu, wykonywanie preparatów do mikroskopii fluorescencyjnej i elektronowej

Wymagania:

• stopień magistra w dziedzinie biotechnologii, biologii, naukach medycznych lub nauk pokrewnych;

• doświadczenie w pracach badawczych z dziedziny biologii molekularnej lub mikrobiologii będzie dodatkowym atutem, jak również uczestnictwo w konferencjach naukowych, stażach naukowych, stypendiach, udział w kołach studenckich, czy autorstwo publikacji naukowych.

• bardzo dobra znajomość języka angielskiego;

• silna motywacja do pracy naukowej i zdolność pozyskiwania nowej wiedzy i umiejętności technicznych;

• dyspozycyjność oraz umiejętność pracy w zespole badawczym;

Typ konkursu NCN: OPUS20 – NZ6

Termin składania ofert: 10 wrzesień 2021, 16:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Stypendium na okres 48 miesięcy

3 800 PLN/m-c brutto brutto,

Termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 01.10.2021

kierownik projektu i promotor pracy doktorskiej: dr hab. Magdalena Płotka

Warunkiem koniecznym do wypłacania stypendium jest osiągnięcie przez kandydata statusu doktoranta w Szkole Doktorskiej

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia kandydatów powinny zawierać:

• życiorys naukowy wraz z wykazem publikacji, doniesień zjazdowych, staży i szkoleń, informacją o stypendiach i nagrodach wraz z danymi kontaktowymi,

• list motywacyjny,

• dane kontaktowe do co najmniej jednej osoby mogącej udzielić rekomendacji,

• kserokopie dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe

• podpisane oświadczenie RODO następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Uniwersytet Gdański moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego postępowania rekrutacyjnego na stanowisko doktorant-stypendysta oraz w kolejnych naborach kandydatów na stanowiska Uniwersytetu Gdańskiego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany o możliwości wycofania zgody w dowolnym momencie oraz, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.”

Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną, pracodawca zastrzega sobie możliwość zaproszenia kandydata na dodatkową rozmowę kwalifikacyjną (możliwość formy zdalnej). Dokumenty należy przesłać na adres magdalena.plotka@ug.edu.pl do dnia 10.09.2021 r. Planowana data rozstrzygnięcia konkursu: do 20.09.2021 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 58 523 60 75 lub powyższym mailem.

Ogłoszeniodawca zastrzega sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane oferty. Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia kandydata.

Data publikacji: środa, 28. Lipiec 2021 - 10:00; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 28. Lipiec 2021 - 10:00; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz