Konkurs na stanowisko doktorant-stypendysta w projekcie Narodowego Centrum Nauki (NCN) „OPUS 20”

Katedra Biologii Molekularnej ogłasza nabór na stanowisko doktorant-stypendysta w projekcie Narodowego Centrum Nauki (NCN) „OPUS 20”

OFERTA PRACY W PROJEKCIE

Tytuł projektu:

Rola białka szoku termicznego Hsp90 w atopowym zapaleniu skóry

Miejsce realizacji:

Katedra Biologii Molekularnej, Wydział Biologii, Uniwersytet Gdański, ul. Wita Stwosza 59, 80-308, Gdańsk

Okres realizacji:

01.10.2021 – 30.06.2025

Opis zadań:

• udział w realizacji zadań badawczych w ramach projektu NCN „OPUS 20”, pt. „Rola białka szoku termicznego Hsp90 w atopowym zapaleniu skóry”, które zmierzają do określenia zarówno roli białka Hsp90 w patogenezie atopowego zapalenia skóry (AZS) na poziomie komórkowym, jak i klinicznej oceny terapii anty-Hsp90 w eksperymentalnych modelach AZS,

• wykorzystanie zwierzęcego modelu AZS,

• prowadzenie ludzkich, zwierzęcych, i bakteryjnych hodowli komórkowych.

Wymagania:

• stopień magistra w dziedzinie nauk biologicznych lub medycznych,

• autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych,

• doświadczenie w pracach badawczych z dziedziny biologii molekularnej, biologii komórki, i immunologii,

• doświadczenie w pracy z mysim modelem,

• uczestnictwo w konferencjach naukowych, stażach naukowych, stypendiach, kołach naukowych.

Dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym będzie doświadczenie kandydata w pracy z mysimi modelami skórnych chorób zapalnych. Dorobek naukowy w postaci publikacji lub komunikatów na konferencjach, szczególnie w dziedzinie biologii medycznej. Preferowany będzie dorobek w zakresie jak najbardziej zbliżonym do tematyki grantu, tj. chorób autoimmunizacyjnych/zapalnych oraz białek opiekuńczych. Posiadanie nagród lub wyróżnień́ za pracę badawczą. Dobra znajomość́ języka polskiego i angielskiego. Kandydaci powinni cechować́ się̨ silną motywacją do pracy naukowej, komunikatywnością̨, kreatywnością̨, oraz umiejętnością̨ pracy samodzielnej i zespołowej.

Typ konkursu NCN: „OPUS 20” (NZ6)

Termin składania ofert: do 10.09.2021 r.

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Stypendium na okres 48 miesięcy

5 000 zł/m-c brutto brutto,

Termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 01.10.2021r.

Kierownik projektu i promotor pracy doktorskiej: dr hab. Stefan Tukaj, prof. UG

Warunkiem koniecznym do wypłacania stypendium jest osiągnięcie przez kandydata statusu doktoranta w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia kandydatów powinny zawierać:

• życiorys naukowy wraz z wykazem publikacji, doniesień zjazdowych, staży i szkoleń, informacją o stypendiach i nagrodach wraz z danymi kontaktowymi,

• kserokopie dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe,

• podpisane oświadczenie RODO następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Uniwersytet Gdański moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego postępowania rekrutacyjnego na stanowisko doktorant-stypendysta oraz w kolejnych naborach kandydatów na stanowiska Uniwersytetu Gdańskiego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany o możliwości wycofania zgody w dowolnym momencie oraz, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.”

Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną, pracodawca zastrzega sobie możliwość zaproszenia kandydata na dodatkową rozmowę kwalifikacyjną (możliwość formy zdalnej). Dokumenty należy przesłać na adres stefan.tukaj@ug.edu.pl do dnia 10.09.2021 r. Planowana data rozstrzygnięcia konkursu: 16.09.2021 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać droga elektroniczną: stefan.tukaj@ug.edu.pl

Ogłoszeniodawca zastrzega sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane oferty. Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia kandydata.

Załącznik Rozmiar
Skład Komisji 243.85 KB

Data publikacji: środa, 8. Wrzesień 2021 - 11:19; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 8. Wrzesień 2021 - 11:19; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz