nauka

Odkrycie wczesnoeoceńskiego bursztynu w Belgii

Ostatnia modyfikacja: środa, 26 Czerwiec, 2024 - 13:29

Wczesnoeoceńske żywice kopalne w świecie nie są zbyt często znajdywane. Należą do nich bursztyn z Cambay z kopalni Vastan i Tadkeshwar w prowincji Gujarat w Indiach, datowany na ok. 54,5 Ma. Nieco młodsze są bursztyny z kopalni Fushun w prowincji Liaoning w Chinach, datowany na ok 53-50 Ma oraz bursztyn z formacji Hat Creek w Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie, datowany na ok.

Grant OPUS dla Katedry Mikrobiologii i Kolekcji Plazmidów i Drobnoustrojów

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 18 Czerwiec, 2024 - 07:45

Z dumą informujemy, że Prof. Tadeusz Kaczorowski z Katedry Mikrobiologii oraz Dr Anna-Karina Kaczorowska z Kolekcji Plazmidów i Drobnoustrojów Wydziału Biologii UG wraz z kolegami z Zakładu Mikrobiologii i Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (Dr Takao Ishikawa, Dr Przemysław Decewicz i Prof. Łukasz Dziewit) uzyskali finansowanie w ramach konkursu OPUS 26 Narodowego Centrum Nauki w wysokości 3.082.330,00 złotych. W grancie tym Uniwersytet Gdański pełni funkcję lidera.

Sukces Pani dr hab. Magdaleny Narajczyk, prof. UG w konkursie "The beauty behind biological sciences" ogłoszonym w ramach 60-lecia FEBS

Ostatnia modyfikacja: piątek, 14 Czerwiec, 2024 - 10:49

Zdjęcie wykonane przez Panią dr hab. Magdalenę Narajczyk, prof. UG w Laboratorium Bioobrazowania naszego Wydziału znalazło się wśród najlepszych 10 fotografii spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu. Fotografia przedstawiająca organellum z narządu rozrodczego rurkopława powstała we współpracy z Panem dr Maciejem Mańko z Wydziału Oceanografii i Geografii UG. Uczestnicy tegorocznego 48 kongresu FEBS, odbywającego się w Mediolanie, wyłonią zwycięzcę w trakcie głosowania.