nauka
Katedra Mikrobiologii z publikacją w prestiżowym czasopiśmie Nucleic Acids Research
Z przyjemnością informujemy, że artykuł pod tytułem „A transcription factor from the cryptic Escherichia coli Rac prophage controls both phage and host operons” (doi:10.1093/nar/gkaf113) został opublikowany w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nucleic Acids Research. Czasopismo to cieszy się współczynnikiem wpływu (IF) wynoszącym 16,7!
Odrobina Parku Jurajskiego w libańskim bursztynie: Bezprecedensowe odkrycie pierwszej jurajskiej inkluzji owada
Najnowsze odkrycie owada w bursztynie z Libanu, w rezultacie badań, w których udział wzięli naukowcy z Libanu, Słowacji, Niemiec i Polski (dr hab. Jacek Szwedo, prof. UG z Laboratorium Entomologii Ewolucyjnej i Muzeum Inkluzji w Bursztynie UG) oraz Chin, stanowi znaczący wkład w dziedziny paleontologii i paleobiologii. Artykuł, opublikowany 13 marca 2025 r.
Tytuł profesora dla Pani dr hab. Iwony Mruk
Uprzejmie informujemy, że Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr hab.
Odkrycie nowego dla nauki pasożyta naczelnych
Naukowcy z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii Wydziału Biologii UG, we współpracy z lekarzem weterynarii, Łukaszem Skomoruchą z Warszawy odkryli i opisali nowy dla nauki gatunek roztocza, Demodex galagoensis Izdebska, Rolbiecki et Skomorucha, 2025.
V Kongres Młodej Nauki
V Kongres Młodej Nauki
Tytuł profesora dla Pani dr hab. Magdaleny Remisiewicz
Uprzejmie informujemy, że Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr hab. nauk biologicznych Magdalena Remisiewicz uzyskała w dniu 3 lutego 2025 roku tytuł naukowy profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne.
Biodiversity and Biogeography
Warsztaty online Uniwersytetu NORD pt. „Biodiversity and Biogeography” to propozycja dla studentów II stopnia i doktorantów, którzy interesują się bioróżnorodnością. Inicjatywa SEA-EU skierowana specjalnie dla społeczności Wydziału Biologii i Wydziału Oceanografii i Geografii.
Ksylity na Wydziale Biologii w TVN
Ksylity na Wydziale Biologii!
Na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego dotarła wczoraj nietypowa przesyłka z terenów dzisiejszej Lubelszczyzny, z osadów eoceńskiego brzegu morza – dwie „kłody” mające wiele do zaoferowania paleobiologom z WB. Dwa ponad 1,5 m fragmenty pni wydobytych przez polską kopalnię bursztynu BJ Minerals Sp. z o.o. to niemi świadkowie wydarzeń sprzed co najmniej 38 mln lat.
Publiczna obrona Pani mgr Aleksandry Burzackiej-Hinz
Przewodnicząca Rady Dyscypliny Nauki biologiczne oraz Komisja Doktorska przy Radzie Dyscypliny Nauki biologiczne Uniwersytetu Gdańskiego uprzejmie zawiadamiają, że dnia 7 marca 2025 roku (piątek), o godz. 10.00 w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 59, w Auditorium Biologicum (C/105), odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej
mgr Aleksandry Burzackiej-Hinz
na temat: