Stypendium Unii Europejskiej na badania w Berlinie dla naszego studenta!

Ogromnie miło nam poinformować, że magistrant Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody, Sławomir Nowak, otrzymał właśnie stypendium Unii Europejskiej (Framework Programme 7, SYNTHESYS) na badania naukowe w jednym z wiodących naukowych ośrodków europejskich Botanischer Garten und Botanisches Museum w Berlin-Dahlem (Niemcy).

Sławek zajmuje sie taksonomią storczyków, w tym roku akademickim będzie bronił swojej pracy magisterskiej dotyczącej rewizji jednego z rodzajów Orchidaceae wystepującego na Madagaskarze. Wyniki swojej pracy zaprezentował na ogólnopolskiej konferencji PTTax(2011) i przygotował publikację do druku w anglojęzycznym czasopiśmie recenzowanym.
Jest współautorem 7 publikacji w języku angielskim, w tym dwóch rozdziałów niedawno opublikowanej monografii jednej z grup tropikalnych storczyków.
Sławek otrzymał także stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla uzdolnionych studentów za osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2011/12.

Swoje zainteresowania naukowe Sławek chciałby rozwijać na studium doktoranckim. Badania zielnikowe i literaturowe prowadzone w Berlinie stanowić będą podstawę planowanej rozprawy doktorskiej, której temat dotyczy rewizji storczyków południowo-wschodniej Azji.

GRATULUJEMY SERDECZNIE!

Sławomir Nowak

Data publikacji: piątek, 7. Marzec 2014 - 19:05; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski