Stypendium naukowe im. Anny Pasek - VIII edycja

Do 13 listopada 2015 r. trwa nabór wniosków w ramach VIII edycji stypendium naukowego im. Anny Pasek. Konkurs skierowany jest do uczestników I, II oraz III roku studiów doktoranckich w dowolnej jednostce naukowej w Polsce. Wnioski mogą składać przedstawiciele dowolnych dziedzin nauki, którzy w swoich badaniach stosują  techniki i narzędzia GIS oraz teledetekcji środowiska. Wysokość stypendium wynosi 22 500 zł.

Stypendium w wysokości 22 500 zł składa się z dwóch części:

·         grant badawczy - 12 500 zł, przeznaczony na realizację rocznego projektu badawczego;

·         stypendium personalne - 10 000 zł, pozostające do dyspozycji stypendysty.

Zgodnie z informacjami organizatorów konkursu grant badawczy podlega rozliczeniu. Z obowiązku rozliczenia zwolnione jest natomiast stypendium personalne.

Zgodnie z regulaminem konkursu o stypendium naukowe im. Anny Pasek może ubiegać się osoba, która spełnia następujące warunki:

·         jest obywatelem Rzeczypospolitej Polski;

·         jest doktorantem, uczestnikiem pierwszego, drugiego lub trzeciego roku studiów, doktoranckich, dowolnej uczelni lub placówki naukowej na terenie Polski;

·         na dzień 13 listopada 2015 r. nie ukończyła 30 lat (32 lat w przypadku korzystania z urlopu macierzyńskiego/wychowawczego);

·         w prowadzonych przez siebie badaniach naukowych twórczo wykorzystuje narzędzia i techniki Systemów Informacji Geograficznej i/lub teledetekcji środowiska;

·         prowadzone przez nią badania mają potencjalne znaczenie praktyczne;

·         przedstawiony projekt badawczy i jego zadania nie są finansowane z innych źródeł.

Więcej informacji: http://www.annapasek.org/stypendium

W załączeniu Regulamin konkursu

Anna Pasek (1982-2007) geograf, doktorantka w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka geologii w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego,podróżnik i fotograf. Osoba niezwykle wrażliwa na piękno i ból otaczającego nas świata, zawsze niosąca pomoc i zrozumienie dla cierpienia innych. Swoje pasje naukowe i podróżnicze wiązała z górami i obszarami polarnymi. Była organizatorką i współorganizatorką wielu wypraw naukowych i turystyczno-poznawczych. Odwiedziła m.in. dzikie zakątki Norwegii, Islandii, Rosji, Indii, Bhutan.

W ramach międzynarodowego programu stypendialnego Socrates/Erasmus spędziła pół roku w Arktyce, uczestnicząc w zajęciach w Centrum Uniwersyteckim na Svalbardzie (UNIS). Do każdej życiowej inicjatywy podchodziła z ogromnym zaangażowaniem, pasją i energią. Idee bardzo szybko przeradzała w działanie, które rodziło radość i optymizm w Niej samej a także we wszystkich tych, którzy byli wokół. Ostatnim celem Anny był wyjazd do Włoch i wspinaczka na Mont Blanc, z której to drogi, wraz ze swymi dwoma towarzyszami, już nie powróciła...

Załącznik Rozmiar
Regulamin konkursu 240.52 KB

Data publikacji: piątek, 23. Październik 2015 - 14:35; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 23. Październik 2015 - 14:35; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz