BUWiWM - oferta stypendialna na rok 2017/2018

Na stronach internetowych Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej (BUWiWM) pojawiła się oferta stypendialna na rok akademicki 2017/2018. W przypadku planowania wyjazdów do większości państw, termin składania wniosków upływa 30 listopada 2016 r. Oferta stypendialna obejmuje studia częściowe, staże i misje naukowe, studia doktoranckie, staże habilitacyjne oraz kursy językowe dla studentów i pracowników naukowych polskich szkół wyższych.

Zgodnie z wymaganiami BUWiWM, wniosek zgłoszeniowy musi zawierać następujące elementy:

·         kwestionariusz kandydata na wyjazd za granicę (zał. nr 1);

·         życiorys naukowy (zał. nr 2) - dotyczy tylko pracowników naukowych;

·         wykaz osiągnięć naukowych z ostatnich 3 lat;

·         potwierdzoną znajomość języka oficjalnego danego kraju lub używanych powszechnie w tym kraju języków światowych;

·         informację o średniej ocen i opinię dziekana wydziału - dotyczy studentów;

·         potwierdzenie gotowości przyjęcia kandydata przez zagraniczny ośrodek naukowy;

·         wypełniony i podpisany załącznik do pisma BWM-I-1362/EK/2006 z 9 sierpnia 2006 r. (zał. 3);

·         plan badawczy pobytu.

Wymagania dotyczące składania wniosków mogą się różnić w zależności od kraju do którego planowany jest wyjazd. W związku z tym wskazane jest zapoznanie się ze szczegółami oferty stypendialnej konkretnego kraju.

Strona internetowa z ofertą BUWiWM

Data publikacji: wtorek, 25. Październik 2016 - 14:05; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 25. Październik 2016 - 14:05; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz