Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów i doktorantów na rok akademicki 2018/2019

Jak poinformował resort nauki, rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1894 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1338 wniosków studentów i 556 wniosków doktorantów. Do ich oceny został powołany zespół złożony z 24 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki.

Na  podstawie list rankingowych wniosków uszeregowanych według liczby punktów Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjęło decyzję o przyznaniu łącznie 738 stypendiów , w tym 656 stypendiów studentom i 82 stypendiów doktorantom. Wysokość stypendiów wynosi w przypadku studentów 15 tys. zł oraz 25 tys. zł - w przypadku doktorantów.

Pełna lista stypendystów znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wśród wyróżnionych 18 studentów z Uniwersytetu Gdańskiego, czterech, którzy otrzymali te prestiżowe stypendia, pochodzi z naszego Wydziału i wykonuje swoje prace magisterskie w Katedrze Biologii Molekularnej.

Wśród nich znaleźli się:

1.         Zuzanna Cyske – biologia

2.         Łukasz Grabowski – biologia medyczna

3.         Michał Puchalski – biologia

4.         Estera Rintz – biologia medyczna

Jedyną doktorantką z Uniwersytetu Gdańskiego, uhonorowaną tak prestiżowym wyróżnieniem jakim jest stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest mgr Karolina Pierzynowska. Jej praca doktorska realizowana jest na Wydziale Biologii UG w Katedrze Biologii Molekularnej pod kierunkiem promotora prof. dr. hab. Grzegorza Węgrzyna.

Serdecznie gratulujemy tych niezwykłych osiągnięć!

Data publikacji: niedziela, 23. Grudzień 2018 - 18:43; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Grudzień 2018 - 08:17; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz